Kolejarze wymieniają rozjazdy. Pasażerowie próbujący wyjechać pociągiem ze Słupska w kierunku gdańska muszą korzystać z autobusowej kolejowej komunikacji zastępczej. Wkrótce to samo czeka także pasażerów jadących w kierunku Szczecina. Dalszy ciąg utrudnień na linii 202 już od 6 maja.

Rozjazd kolejowy / fot. Olek Remesz Orem / CC_BY / Wikimedia

Rozjazd kolejowy / fot. Olek Remesz Orem / CC_BY / Wikimedia

Jak podaje branżowy portal rynek-kolejowy.pl w związku z pracami zaplanowanymi przez narodowego operatora sieci kolejowej czyli PKP PLK na linii 202 Przewozy Regionalne i PKP Intercity przygotowują się do wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej. Obecnie taka komunikacja wozi pasażerów PKP InterCity i SKM Trójmiasto w kierunku Lęborka, co potrwa do  25 kwietnia.

Prace te związane są z projektem „rozjazdowym” polegającym na wymianie kilkuset  rozjazdów na sieci PKP PLK. Teraz prace prowadzone są pomiędzy Lęborkiem a Słupskiem. Zarówno PKP Intercity, jak i SKM Trójmiasto wprowadziły pomiędzy stacjami autobusową komunikację zastępczą – autobusy odjeżdżają sprzed dworca PKP w Słupsku. Za to w maju rozpoczną się prace przy rozjazdach na zachód od Słupska – w kierunku Szczecina.  Wówczas tam pojadą autobusy w zamian za pociągi.

Autobusy kolejowej komunikacji zastępczej  będą kursować pomiędzy:

  • Słupskiem a Lęborkiem  do 25 kwietnia.
  • Słupskiem a Sławnem od 6 do 13 maja,
  • Sławnem a Koszalinem od 14 do 26 maja,
  • Koszalinem a Białogardem od 27 maja do 3 czerwca,
  • Świdwinem i Łobzem od 9 do 15 czerwca

Podróżni udający się w kierunku Gdańska czy Szczecina musza dokładnie sprawdzić rozkłady jazdy i przesiadki, bowiem autobusy kursują wolniej niż pociągi.

Remont – wymiana rozjazdów nie jest związana z planowaną modernizacją i budową drugiego toru na linii 202. To tylko bieżące utrzymanie. Fachowcy podkreślają, iż w Europie takie prace prowadzi się w ciągu 1 nocy, maksymalnie w ciągu weekendu.

 

Więcej o remoncie rozjazdów pisaliśmy tu: 

 

 

Udostępnij.