W poniedziałek, 13 kwietnia,  na cmentarzu komunalnym w Ustce odbyła się uroczystość upamiętniająca Ofiary Zbrodni Katyńskiej. W asyście kompanii honorowej żołnierzy z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej mieszkańcy Ustki oddali cześć pomordowanym Polakom w lesie katyńskim w 1940 roku.

fot. CSMW Ustka

fot. CSMW Ustka

W 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, 13 kwietnia, mieszkańcy Ustki zebrali się na cmentarzu komunalnym by oddać hołd pomordowanym Polakom w lesie katyńskim w 1940 roku. O godzinie 17.00, u stóp Krzyża Katyńskiego na cmentarzu komunalnym w Ustce, odbyła się ceremonia złożenia kwiatów oraz apel pamięci w asyście kompanii honorowej CSMW. Wartę wystawił 9. dywizjon przeciwlotniczy MW.

W uroczystości uczestniczył  wiceburmistrz Grzegorz Mickiewicz, który w przemówieniu przypomniał o  tragicznych wydarzeniach 1940 roku. Ponadto w ceremonii wzięli udział: dowódca garnizonu Ustka kmdr Robert Kozacki, przewodniczący Rady Miejskiej i Powiatu Słupskiego w osobach Grzegorza Koskiego i Jana Olecha,  dowódcy jednostek wojskowych garnizonu Ustka, przedstawiciele organizacji kombatanckich i służb mundurowych, instytucji cywilnych miasta oraz uczniowie usteckich szkół.

Udostępnij.