Dziś urodziny obchodzi prezydent Biedroń, więc możemy wybaczyć mu nieobecność na konferencji prasowej. Zresztą od czego ma swoich współpracowników, którzy równie dobrze radzą sobie z obiektywami kamer i wszędobylskimi mikrofonami.

Tematem numer jeden miał być projekt uchwały pod obrady Rady Miasta, mający na celu odwołanie skarbnik Doroty Bałukonis ze stanowiska, będący ostatnim elementem zapowiadanej przez prezydenta zmian w ścisłym kierownictwie ratusza. Skarbnik jednak sama złożyła rezygnację z piastowanej funkcji. Miasto przeprowadzi konkurs na nowego skarbnika, który w przyszłości stanie na czele Wydziału Finansowego. Więcej na ten temat w tym miejscu.

W piątek wiceprezydent Marek Biernacki otrzymał ekspertyzę dźwigarów dachu aquaparku „Trzy Fale”. Zdecydowana większość dźwigarów jest w dobrej kondycji i tylko jeden będzie wymagał prac naprawczych, przy pozostałych przeprowadzone zostaną prace konserwujące. Pokrycie dachu wymagać będzie wymiany ze względu na jakość blachy. Według eksperta z Politechniki Gdańskiej blacha użyta do zadaszenia obiektu ma zbyt niską odporność korozyjną. Odpowiedzialna za ostatnie prace przy aquaparku firma Budrem-Rybak nie zgadza się z roszczeniami finansowymi miasta i uważa, że naliczone przezeń kary w wysokości ok. 400 000 zł są zbyt wygórowane. Obecnie trwają negocjacje pomiędzy stronami i nie wykluczone, że roszczenia wobec wykonawcy zostaną zmniejszone. Więcej na temat „Trzech Fal” piszemy tutaj.

Już niedługo ruszy konkurs na stanowisko dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji. Władze poszukują sprawdzonego managera, który dokona restrukturyzacji OSiRu i odpowiednio wykorzysta bazę sportową. Informacje o konkursie opublikowane zostaną w mediach ogólnopolskich. Piszemy o tym tutaj. W planach jest także ustalenie strategii dla spółek miejskich – czy jako spółki prawa handlowego powinny wypracowywać jak najwyższy zysk, czy też skupić się na wyłącznie na utrzymaniu rentowności, oferując atrakcyjne dla mieszkańców stawki za usługi.

W najbliższy piątek o godzinie 14 w Teatrze Rondo odbędzie się pierwsze słupskie forum poświęcone sytuacji seniorów. Miasto planuje pozyskanie środków na rozbudowę budynków szpitalnych, które przeznaczone mają być na Dom Pomocy Społecznej dla starszych słupszczan.

Przeprowadzony na zlecenie ZIM audyt miejskiego oświetlenia wskazuje na możliwość wprowadzenia sporych oszczędności związanych z modernizacją ponad 6000 punktów oświetleniowych. Około 2000 punktów należy do miasta, które ponosi z tego tytułu koszty w wysokości około 3,5 miliona złotych. Pozostałe 4000 punktów należy do spółki Energa Oświetlenie. Marek Biernacki wskazuje na możliwość wymiany oświetlenia na LED przez zewnętrzną firmę, a pieniądze zaoszczędzone na energii posłużyłyby na spłatę kosztów modernizacji. W ubiegłym tygodniu z funkcji prezesa Rejonowego Zarządu Inwestycji zrezygnował Krzysztof Andruszkiewicz. RZI na obecną chwilę nie ma przed sobą perspektyw rozwoju i będąc zależną od zleceń otrzymanych przez miasto nie ma szans na poprawę swojej kondycji. Najprawdopodobniej zostanie rozwiązana.

Miasto poszukuje do Wydziału Zarządzania Funduszami specjalistów od pisania projektów i pozyskiwania środków unijnych. W poniedziałek 20 kwietnia od godziny 10 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbędzie się Forum Edukacyjne. O wyzwaniach związanych z przyszłością edukacji będzie można rozmawiać z pracownikami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego funkcjonował w poprzednich latach i skupiał wokół siebie przede wszystkim urzędników. Władze chcą poszerzyć zespół o osoby z organizacji pozarządowych, np. Jana Kozłowskiego, Piotra Kawałka czy przedstawicieli Bezpiecznego Słupska. W planach jest modernizacja części ulicy Wojska Polskiego i być może przywrócenie ruchu jednokierunkowego.

 

Udostępnij.