Po ładnym weekendzie niestety czeka nas silny wiatr i do tego deszcz. Szczególnie mocno powieje na wybrzeżu, nawet do 100 km/h. A wszystko przez Stefana.

Pierwszy jesienny sztorm na Bałtyku / fot. M.Wirkus / archiwum

Czeka nas sztorm na Bałtyku / fot. M.Wirkus / archiwum

Nad Bałtykiem przemieszcza się bardzo aktywny cyklon „Stefan”. Centrum cyklonu z ciśnieniem około 1007 hPa znajduje się w godzinach rannych w rejonie Gotlandii. Do popołudnia ma się przenieść nad Łotwę. Stefan powoduje silny, porywisty wiatr nad południową Skandynawią i Niemcami, ale także i nam się dostanie :) . Wiatr osiągnie w porywach nad morzem do 90-100 km/h.

Miejscami na wybrzeżu prognozuje się wystąpienie bardzo silnego i porywistego wiatru o średniej prędkości od 60 km/h do 75 km/h. Przewidywana prędkość wiatru w porywach: od 90 do 100 km/h. Kierunek wiatru: w nocy i nad ranem południowo-zachodni, w ciągu dnia zachodni. Dopiero wieczorem ma się uspokoić. Dodatkowo będzie padał deszcz.

Na Bałtyku: Wiatr południowo-zachodni 6 do 7 skręcający na północno-zachodni i wzrastający na 9 do 10 w porywach 11 w skali B. Stan morza 4 do 6.

Trzeba się liczyć z połamanymi konarami drzew, zerwanymi liniami energetycznymi, przerwami w dostawach energii elektrycznej i innych mediów. Mogą wystąpić też utrudnienia komunikacyjne i uszkodzenia budynków.

 

Kłopoty z prądem

Energa podaje na swojej stronie: http://www.energa-operator.pl/wylaczenia/wylaczenia_biezace.xml?id=4 o awariach sieci energetycznej. W tej chwili (godz. 9:00) prądu nie ma w Gminie Lipnica: Brzeźno Szlacheckie, Brzozowo oraz Gmina Czarna Dąbrówka: Skotawsko, Brzezinka, Osowskie, Jerzkowice wybudowanie. Trwa tam lokalizacja uszkodzenia. Na chwilę obecną nieznany jest czas przywrócenia napięcia. Prosimy sprawdzić później.

Wieje nad morzem

kamera-rowy-port

Kamera Port w Rowach – www.port-rowy.pl

kamera-ustka-syrenka

 Kamera w Ustce – www.syrenka.ustka.pl

Pogoda na wybrzeżu

Lokalizacja nie została odnaleziona

 

Udostępnij.