W najbliższy weekend (11-12 kwietnia) w Słupsku, będzie można zaopatrzyć się w sadzonki roślin, drzewek i krzewów owocowych i ozdobnych, rozsady warzyw i ziół. Odbędą się bowiem pierwsze w tym roku Targi Ogrodnicze Wiosna 2015. Będzie w czym wybierać, bo zaprezentuje się ponad stu wystawców.

kwiaty-bratki-targi

Targi Ogrodnicze w naszym regionie odbywają się w Ośrodku Doradztwa Rolniczego już od 1993 roku. Wcześniej miejscem spotkań ogrodników było gospodarstwo w Strzelinku. Od niedawna miłośnicy zielonego spotykają się w Słupsku na ul. Bałtyckiej.

Na stoiskach zaprezentuje się ponad 100 wystawców. Najliczniejszą grupę stanowią producenci drzewek owocowych i ozdobnych z różnych zakątków Polski. Nie zabraknie też rozsad warzyw i ziół, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli ogródków przydomowych. Bogatą ofertę przedstawiają firmy zajmujące się wyposażeniem ogrodów – domki ogrodowe, altany oraz meble ogrodowe. Klienci, którzy chcą w swoich ogrodach posiadać oczka wodne, mogą liczyć na fachową poradę, połączoną z zakupami. Nie brakuje bowiem hodowców ryb ozdobnych i producentów sprzętu do zbiorników wodnych.

Fachowych porad z dziedziny ogrodnictwa udzielają specjaliści oddziału PODR, gdzie można również nabyć fachową literaturę. Podczas targów promują się także gminy regionu słupskiego, pokazując swoją działalność kulturalną, sportową, a także tradycyjną kuchnię polską.

Udostępnij.