W środę odbyły się mecze IV rundy wojewódzkiego Pucharu Polski w podokręgu słupskim. Do piątej rundy awansują Pogoń Lębork, Gryf Słupsk, Jantar Ustka, MKS Debrzno.

Pogoń Lębork - Start Miastko 4:0 / fot. Pogoń Lębork

Pogoń Lębork – Start Miastko 4:0 / fot. Pogoń Lębork

Pogoń Lębork – Start Miastko 4:0 (1:0)

bramki: 1:0 Sadowski (’30), 2:0 Ilanz (’47 karny), 3:0 Haraszczuk (’73), 4:0 Byczkowski (’89)

Pogoń: Łapigrowski (’46 Labuda) – Janowicz, Kochanek, Pietrzyk, Skibicki, Haraszczuk, Sadowski (’61 Byczkowski), Morawski (’61 Wesserling), Rekowski B., Madziąg (’59 Sychowski), Ilanz
Start: Dobrowolski – Wysocki, Kapica, Czerwiński, Wolski (’71 Ignatowicz), Zdanukiewicz (‘64 Serafin), Trzeciński, Baranowski (‘54 Waluś), Smoluchowski, Koniuszek, Żukowski

Wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Takie zadanie na pucharowe spotkanie z Startem Miastko postawił przed sobą i drużyną trener Pogoni Lębork Waldemar Walkusz. Plan został wykonany w 100%, a Pogoń kontrolowała całe spotkanie i wysoko wygrała co trzeba przyznać osłabionym kadrowo Startem Miastko 4:0.

– Nie ma co ukrywać, Start to na spotkanie wysłał juniorów, a trener Mateusz Felke też się do Lęborka nie pofatygował. My też zagraliśmy zawodnikami co mniej grali w lidze powiedział po meczu trener Pogoni W. Walkusz. – Cieszy mnie to, że obyło się bez poważniejszych kontuzji, no i że kibice dopisali, choć była to środa.

A wracając do meczu pierwszą groźną akcję dla Pogoni wypracował w 20 minucie Sadowski strzelając z pierwszej piłki. Kilka minut później mocny strzał Haraszczuka mija wysoko bramkę. Pierwszy gol padł po pół godzinie gry. Strzał z dużego kąta Mateusza Sadowskiego sprawił dużo problemów bramkarzowi gości, który tak sparuje piłkę w poprzeczkę, że ta odbita wpada do bramki.II połowa rozpoczęła się faulem na Madziągu. Jako, że zrobił bramkarz Startu i to w swoim polu karnym sędzia dyktuje jedenastkę.

Pewnym egzekutorem jest Sylwester Ilanz. Pogoń poczyna sobie coraz lepiej, tym bardziej że na boisku około 60 minuty pojawili się jak do tej pory podstawowi zawodnicy w osobach Sychowskiego, Wesserlinga czy Byczkowskiego. Ten ostatni w 64 i 70 minucie groźnie strzela na bramkę. 73 minuta to rzut wolny Sychowskiego na głowę Bartka Haraszczuka i mamy 3:0. Wynik ustala w 89 minucie Arkadiusz Byczkowski strzałem z bliskiej odległości.

Słupia Kobylnica – MKS Debrzno 0:3 walkowerem

Awans MKS Debrzno wywalczył walkowerem, choć na boisku lepsza była Słupia Kobylnica. Jak się okazało w drużynie Słupi grał nieuprawniony zawodnik i takim sposobem MKS wygrał mecz 3:0.

Garbarnia Kępice – Gryf Słupsk 0:1

W meczu IV rundy Pucharu Polski podobnie jak w 1996 roku Gryf Słupsk pokonał Garbarnię w Kępicach 1:0 (1:0). Będąca w dobrej formie w lidze Garbarnia nie była łatwym przeciwnikiem Gryfa Słupsk. Słupszczanie szybko objęli prowadzenie w 10 minucie. Rzut rożny wykonał Karol Świdziński. Tuż przed bramką głową zgrał Łukasz Stasiak, a tuż przed linią wbił piłkę Patryk Pytlak. Trzy razy próbował główkować Stasiak, ale uderzał za lekko i nad poprzeczką. Z dystansu strzelał też Dawid Mikulski, lecz obronił Łukasz Domaszk. Po strzale Świdzińskiego z 30 metrów piłka minimalnie minęła słupek. Wśród gospodarzy okazje do strzału miał Marcin Dembiński, ale uczynił to wysoko nad poprzeczką. Tuż po przerwie bardzo podobnie uderzył Marcin Kozłowski. Nad poprzeczką strzelali także Pytlak i z bliska Bartosz Stępień.

bramki: 0:1 Patryk Pytlak (10)

Garbarnia: Domaszk – Sieradzki, Michalak, E.Giszka, Dembiński, Słumiński, D.Kotłowski, F.Żyła (46 Kostuch), J.Dwulit (46 Orłowski), Czeczotko (65 Rakoczy), Szczepkowski (76 Kędzior).
Gryf: Kędzia – D.Jęcek, Bobrowski, K.Klawikowski (46 K.Garbowski), K.Oblizajek (71 Przeluski), Kozłowski, Świdziński, D.Mikulski (61 B.Stępień), Pytlak, Solczak, Stasiak (85 Gołębiewski).

żółte kartki: Kozłowski

Klub Sympatyków Gryfa Słupsk – Jantar Ustka 1:4 (1:3)

Po pierwszej połowie meczu w Słupsku Jantar Ustka pewnie prowadził z Klubem Sympatyków Gryfa Słupsk 1:3. Dwukrotnie dla Jantara trafił Henryk Patyk swojego gola dołożył Radosław Terefenko. W drugiej części czwartą bramkę zdobył Michał Mytyk. Dla Sympatyków Gryfa Słupsk bramkę strzelił Marcin Pluta.

Bramki: 0:1 Radosław Terefenko (10), 0:2 Henryk Patyk (23-głową), 0:3 Henryk Patyk (33-głową), 1:3 Marcin Pluta (41), 1:4 Michał Mytych (61)

KSGS: Zaniewski – Porowski, Ściepko, Borecki, A.Pietras, Jakubiec (71 Marcin Zacharski), Pełka (81 Krzyważnia), Michał Zacharski, Pluta, Gajek (67 T.Hrankowski), Kaniewski (46 Górniewicz).
Jantar: Wojtanowski – Niewadził (66 Próchnicki), Łukasik, Kozera, Cudziło (46 Cichoński), Granosik (62 A.Staszczuk), M.Mytych, Orynycz (46 D.Kopciński), Kozerkiewicz, Patyk, Terefenko.