Judo to dyscyplina olimpijska, która wymaga od zawodników ogromnej determinacji, waleczności oraz pokonywania własnych słabości. Te cechy charakteru bardzo dobrze są kształcone w TS Judo Gryf Słupsk, co potwierdzają młodzi sportowcy na turniejach judo. W sobotę (21.03.2015) z powodzeniem w kategorii dzieci i młodzików rywalizowali w Mistrzostwach miasta Bydgoszczy, gdzie wywalczyli 10 medali.

Medaliści z Bydgoszczy'15

Medaliści z Bydgoszczy’15 / fot. TS Judo Gryf Słupsk

Turniej ten zgromadził ponad 400 zawodników z 37 klubów z całej Polski. Słupsk reprezentowała 19 osobowa ekipa judoków. Bardzo dobrze po raz kolejny walczyły dziewczynki.Ich udany występ to nadzieja na odrodzenie się w Słupsku kobiecego judo. Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii powyżej 56 kg ,w której startowało 12 dziewczynek. Rewelacyjnie walczyły w tej wadze słupszczanki: Kasia Mikołajczyk oraz Martyna Szaniawska, które walki eliminacyjne bardzo zdecydowanie wygrywały (przed czasem) i obie dotarły do finału. W walce o złoty medal na punkty zwyciężyła Kasia Mikołajczyk.

Reprezentanci TS Judo Gryf Słupsk na turnieju w Bydgoszczy'15

Reprezentanci TS Judo Gryf Słupsk na turnieju w Bydgoszczy’15

W kategorii młodzików wszyscy czterej słupszczanie stanęli na podium, a na wyróżnienie zasługuje Dymitr Janczylik ( 46 kg),który również swoje walki eliminacyjne wygrywał przed czasem i tylko w walce finałowej po dogrywce i decyzji sędziowskiej uległ rywalowi z Włocławka.

Miejsca słupskich judoków:

Dziewczynki

  • 1 m-ce Kasia Mikołajczyk (+56 kg)
  • 2 m-ce Kasia Hadziewicz (+45 kg), Martyna Szaniawska (+56 kg)
  • 3 m-ce Oliwia Szycko (36 kg), Wiktoria Morawska (43 kg)
  • 7 m-ce Kasia Gołojuch (34 kg), Nikola Hadziewicz (54 kg)

Chłopcy

  • 2 m-ce Dymitr Janczylik (46 kg)
  • 3 m-ce Wiktor Talewski (38 kg), Marcin Wilkosz ( 38 kg),Wojtek Kuźmiński i Michał Nawrot (obaj 46 kg)
  • 5 m-ce Łukasz Bielawa ( 26 kg), Hubert Żuk (+44 kg),
  • 7 m-ce Jakub Nieznalski oraz Piotr Pietrzykowski ( obaj 38 kg)
  • 9 m-ce Paweł Wota ( 26 kg)

Na walkach eliminacyjnych swój występ zakończyli: Paweł Iwański (32 kg) oraz Dawid Siemieński(42 kg).

Już w w przyszłym tygodniu w Suchym Lesie odbędzie się dwudniowy Puchar Polski juniorów młodszych oraz młodzików, w którym nie zabraknie zawodników TS Judo Gryf Słupsk.

Udostępnij.