W najbliższą sobotę (21 marca) w godzinach 12:00 – 14:00 w Kafeinie przy ulicy Nowobramskiej Stowarzyszenie Aktywne Pomorze rozdawać będzie książki. Dla chętnych przygotowano kilkadziesiąt woluminów „Z Tango jest nas troje” Justina Richardsona i Petera Parnella. Jest to najczęściej kwestionowana książka dla dzieci, wielokrotnie poddawana cenzurze i wywołująca wojny kulturowe.

fot. Aktywne Pomorze

fot. Aktywne Pomorze

 

pingwinStowarzyszenie Aktywne Pomorze traktuje ją jako lekcję tolerancji i chce przekazać rodzicom, którzy sami zdecydują, czy przeczytają ją swoim dzieciom.

To niezwykła historia o przyjaźni, miłości i odpowiedzialności. Historia o potrzebie bycia dla kogoś. Do tego historia oparta na faktach.  To skrawek życia z wieloletniego związku dwóch pingwinów Roy’a i Silo, dwóch samców z ZOO w NY. Ten skrawek, w którym wspólnie wychowują małą Tango. Ta książka może stać się pretekstem do rozmowy o różnorodności i o tym, że każdy z nas ma prawo do szczęścia.

To nie jest tak, że cokolwiek gloryfikujemy, czy potępiamy, pokazujemy, że świat jest różnorodny i przez to ciekawy. Ta różnorodność właśnie napędza nas do rozwoju, sprawia, że wszystko wokół nas ulega ciągłej zmianie. Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy wyjątkowi. A historia dwóch pingwinów z nowojorskiego ZOO może być początkiem rozmów z dziećmi o tej różnorodności. Nie widzimy w niej nic kontrowersyjnego. Dla mnie osobiście traumą były nowelki, do których czytania byłam zmuszana w szkole: „Miłosierdzie gminy”, czy „Nasza szkapa.” – mówi jedna z członkiń Aktywnego Pomorza

Nie wszystkim się to jednak podoba, na stronie stowarzyszenia znaleźć można wpis jednej z osób, która w dość wulgarny sposób wypowiada się na temat sobotniej akcji.

Z uwagi na ograniczoną ilość książek prosimy o kontakt przez facebook’a Aktywnego Pomorza. – https://www.facebook.com/events/758277114288234/

Kotka na Szpilkach

Udostępnij.