Patrząc na współczesne kobiety i ich siłę, myślę o nich z podziwem. Ta siła wynika jednak z tego, że o większość rzeczy muszą walczyć, zwłaszcza o to, co często ich kolegom przychodzą łatwiej, dlatego tylko, że są mężczyznami. Konstytucja co prawda gwarantuje nam równe prawo, ale nie gwarantuje równości szans. Dlatego dla mnie bycie feministką jest czymś tak naturalnym jak oddychanie, jak bycie kobietą. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym być kimś doskonalszym.

fot. Kotka na Szpilkach

fot. Kotka na Szpilkach

7 marca 2015r. o godz. 12: 00 sprzed Domu Związków Zawodowych w Koszalinie wyruszyła II Manifa Koszalin, której organizatorem jest Era Kobiet. Uczestnicy (tak, byli i panowie feminiści) chcieli w ten sposób uczcić dzień Kobiet, jak sami mówią: w sposób czynny i aktywny mówiąc o tym co nas boli i co trzeba jak najszybciej zmienić. Manifa to dzień, w którym My Kobiety dopominamy się o to, aby o nas nie zapominano… W tym roku chciałyśmy zwrócić szczególną uwagę na systemowe nierówności i wykluczenie ekonomiczne Kobiet oraz nasze prawo do godnego leczenia !

Tegoroczną Manifę wspomogły przedstawicielki naszego miasta, które przygotowują się do szczególnego dnia. 22 marca w Teatrze Rondo odbędzie się I Słupski Kongres Kobiet. ( zobacz program I Słupskiego Kongresu Kobiet )

Kotka na Szpilkach

Udostępnij.