Ministerstwo Gospodarki 11-12 lutego organizuje konferencję dla przedsiębiorców, podczas której przedstawione zostaną informacje dotyczące m.in. przetargów budowlanych organizowanych przez siły zbrojne USA w związku z budową obiektów wojskowych na terytorium Polski. 

fot. CCBY / Wikimedia

Ruszają przygotowania do przetargów dla US Army / fot. CCBY / Wikimedia

Dwudniowa konferencja organizowana jest przy współpracy Ministerstwa Gospodarki, Korpus Inżynieryjny Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych (USACE) Dystrykt Europa, Agencję Obrony Przeciwrakietowej (MDA), Dowództwo Sił Stanów Zjednoczonych w Europie (EUCOM) i Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych.

Podczas spotkania przedstawione zostaną informacje na temat ogólnego zakresu prac przy budowie potrzebnej infrastruktury i urządzeń oraz potencjalnych konstrukcji budowlanych i usług dla sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, które będą stacjonować w Polsce. USACE przewiduje, że ogłoszone będą dwa przetargi. Jeden obejmie wszystkie obiekty Agencji Obrony Przeciwrakietowej MDA wraz z infrastrukturą. W tym przypadku do realizacji kontraktu wymagany będzie dostęp do informacji niejawnych i posiadanie amerykańskiego świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego. Drugi natomiast nie będzie wymagał posiadania tego świadectwa.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie informacjom szkoleniowym obejmującym wymagania organizatora przetargu oraz prawo i zasady uczestniczenia. Podczas drugiego dnia omówione zostaną kwestie związane z przetargami, które będą realizowane na terytorium RP według wymagań procedury Multiple-Award Task Order Contract (MATOC). Przetargi te dotyczą prac realizowanych w Polsce z zakresu napraw i remontów, ochrony środowiska, infrastruktury użytkowej i prac budowlanych.

Konferencja jest przedsięwzięciem o charakterze jawnym. Wstęp jest wolny dla osób, które zgłoszą swój udział, wypełniając poniższy formularz. Przy wejściu do budynku Ministerstwa Gospodarki niezbędne będzie okazanie dokumentu tożsamości.

Więcej: http://www.mg.gov.pl/node/22719

Udostępnij.