Pan Grzegorz przysłał do nas takie oto zapytanie „Jako że prezydent R.Biedroń i jego zastępca M.Biernacki są zapalonymi rowerzystami to proszę zapytać o strategie rowerowa dla miasta, ponieważ póki co Słupsk jest „ubogi” w trasy rowerowe, a te które mamy są nielogicznie zaplanowane trasy np. nie ma połączeń bezpośrednich miedzy odcinkami (często się urywają)”. Temat nas też interesuje więc postanowiliśmy zapytać o to na poniedziałkowej konferencji prezydenta Słupska Roberta Biedronia. Rozpoczynamy tym cykl „Pytanie do Prezydenta”.

fot. archiwum

fot. archiwum

W sprawie ścieżek rowerowych wiceprezydent Marek Biernacki spotkał się z Panią Wójt Gminy Słupsk Barbarą Dykier. Miasto razem z Gminą Słupsk ma wybudować brakujące fragmenty wielu ważnych dla regionu dróg rowerowych.

Przy współpracy z gmina ma być dokończona ścieżka do Redzikowa. Miasto ma użyczyć dla gminy pas drogowy przy starej drodze nr 6. Drugą sprawą ma być rozwiązanie projektowe dla ścieżki do Głobina.

Gmina Słupsk „prowokowała” miasto żeby te trakty rowerowe powstały. I bardzo dobrze, ja się cieszę. To spowodowało że również miasto wykazało aktywność, i będziemy kontynuować tą aktywność dalej. – powiedział M.Biernacki

Robert Biedroń „lobbuje” w rozmowach z władzami województwa pomorskiego w sprawie m.in żeby centrala województwa nie zapominała o naszej części województwa w sprawie dróg rowerowych.

Co do ścieżek rowerowych w samym Słupsku. Robert Biedroń jak wiemy sprawdzał jakość ścieżek osobiście. Wg. prezydenta jest wiele do zrobienia ale są potrzebne na to fundusze i właściwa organizacja. Zapowiedział że pracują nad tym tematem i że przyjdzie czas na porządek i ułożenie ścieżek rowerowych w mieście.

Wiceprezydent Biernacki cieszy się natomiast że radni przegłosowali inwestycję, która ma poprawić bezpieczeństwo na ścieżkach rowerowych. Ta inwestycja ma dotyczyć tych ścieżek które niedawno zostały wykonane, ale jednak zostały „dalece niedoskonale” zostały zrealizowane. Będzie więc poprawiana ścieżka rowerowa na Krępę i wzdłuż al. 3 maja.

Na tej drugiej wg wiceprezydenta Biernackiego nie zadbano o właściwe oświetlenie, przejazdy ścieżki przez drogę. W tym roku miasto chce lepiej oświetlić i lepiej oznakować te przejścia. Marek Biernacki chce także w przyszłości zmienić drogę rowerową na Krępę, żeby cała była po prawej stronie, bez konieczności przejazdów przez ruchliwą drogę.

Takich złych praktyk, jeżeli o projektowanie ścieżek rowerowych będziemy unikać – powiedział M.Biernacki.

W związku z projektami technicznymi związanymi z Miejskim Obszarem Funkcjonalnym, rozstrzygnięty będzie wkrótce przetarg na projekt funkcjonalny ścieżki z Ustka – Słupsk – Bytów -Sominy.

Pan prezydent i ja, i także Pani prezydent – chociaż nie widziałem na rowerze – jesteśmy takimi entuzjastami. Nas do tego nie trzeba namawiać. Chcemy to dla Własnej przyjemności, jak i wielu osób które chcą korzystać ze ścieżek rowerowych zrobić w sposób dobry. – podsumował Marek Biernacki

Uwaga ! Mamy dla naszych czytelników propozycję. Wiemy że kilkaset osób czeka na „audiencję” z prezydentem Biedroniem. Jeżeli masz pytanie dotyczące ogólnej działalności słupskiego ratusza, prześlij je do nas a spróbujemy je zadać władzom miasta na cotygodniowej poniedziałkowej konferencji. Niestety uprzedzamy że ograniczy się to do jednego lub dwóch pytań, więc będziemy pewnie musieli wybierać wśród Waszych propozycji. Na pytania czekamy na nasz email: redakcja@gryf24.pl w temacie napiszcie Pytanie do Prezydenta

 

Udostępnij.