Poniedziałkowa konferencja Roberta Biedronia odbyła się tym razem w SCOPiES przy ulicy Niedziałkowskiego. Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego tygodnia było jednogłośne uchwalenie budżetu. Prezydent odniósł się również do swojej wizyty w zakładach produkcyjnych Gino Rossi, której efektem są plany utworzenia klas o profilu  technologa skórzanego w ZSP nr 4, czyli popularnym Mechaniku.

Robert Biedroń pochwalił współpracę ze słupskimi radnymi, dzięki której udało się jednogłośnie przyjąć budżet miasta na 2015 rok. Znalazły się w nim środki m.in. na 46 inwestycji opiewających na blisko 100 milionów złotych.

Prezydent przedstawił również dokładny harmonogram likwidacji Agencji Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska”. APR swoją działalność zakończy w październiku br.

Kolejnym punktem konferencji była sytuacja absolwentów szkół średnich na słupskim rynku pracy. Wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka poinformowała o planach związanych z utworzeniem klas technikalnych o profilu technologa skórzanego, których uczniowie mieliby możliwość odbycia praktyk zawodowych i podjęcia pracy w firmach obuwniczych z regionu.

Ubiegłotygodniowa wizyta w Słupsku Marka Sołtysa, założyciela Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, obnażyła słabość miejskich instytucji w zakresie przystosowania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jako przykład prezydent Biedroń podał Muzeum Pomorza Środkowego i umiejscowioną w nim wystawę prac Witkacego, niedostępną dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Korespondencja urzędowa dotycząca podatków za grunty i nieruchomości będzie roznoszona przez pracowników Urzędu Miejskiego,  wyposażonych w specjalne identyfikatory. W razie wątpliwości co do tożsamości doręczyciela, mieszkańcy proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta w celu weryfikacji jego tożsamości.

Robert Biedroń zachęcał również mieszkańców Słupska do przekazania 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego, których lista dołączona będzie do urzędowej korespondencji.

Wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka odniosła się do krążących od tygodnia spekulacji dotyczących szkoły kucharskiej, nad którą patronat miałaby objąć Magda Gessler. Dziś poznaliśmy więcej konkretów – miasto chce, by nazwisko i pomoc znanej restauratorki wspomogło zarówno merytorycznie, jak i marketingowo jedną z istniejących już szkół, a mianowicie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ulicy Szczecińskiej. Więcej na ten temat piszemy w tym miejscu.

Udostępnij.