Jeżeli do Indii do tylko z SOK-iem. Na cztery niesamowite dni z Indiami zaprasza Słupski Ośrodek Kultury już w lutym. W programie: warsztaty, wykłady, wspólne ćwiczenia jogi i inne atrakcje. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Zapraszamy. 

sok_z_indiiWtorek 3 lutego (SOK ul. Braci Gierymskich 1)
18:00
– otwarcie wystawy „ Złapać wielbłąda na stopa, czyli jak Ania Szutenberg i Antonio Fulghieri poznali Indie i Nepal” niespodzianka dla widzów
18:30 – „ Autostopem po Indiach”, prelekcja: Ania Szutenberg, prezentacja video: Antonio Fulghieri
W niesamowitą podróż zabierze Was para, która przez 6 miesięcy odkrywała najgłębsze zakamarki Indii i Nepalu. Poruszali się autostopem korzystając z gościnności miejscowej ludności, przyjmując z uśmiechem niedogodności, które ich spotykały. O tym jak spędzili noc w dżungli, medytowali w himalajskim klasztorze, debatowali z wędrującymi mędrcami oraz o tym jak małpa ukradła im najlepsze banany we wsi opowiedzą Wam już we wtorek.
20:00 – Joga śmiechu (prowadzenie: Ania Szutenberg)

Środa 4 lutego (SOK ul. Braci Gierymskich 1)
19:15
– Joga śmiechu (prowadzenie: Ania Szutenberg)

Niedziela 8 lutego (SOK ul. Braci Gierymskich 1)
12:00 – Bollywood – indyjska fabryka snów
Prelekcję połączoną z dyskusją poprowadzi fascynatka indyjskiego kina, miłośniczka francuskiej kinematografii i Emira Kusturicy, absolwentka studiów filologiczno-poznawczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Anna Grzesiek. Zaraz potem odbędzie się projekcja filmu.

Poniedziałek 9 lutego (SOK ul. Braci Gierymskich 1)
12:00
– Improwizacja w muzyce indyjskiej – prelekcja oraz mini koncert
13:30 – Warsztaty hindi (zapisy)
Specjalnie do Słupska przyjedzie Monia Rękoś, studentka indologii w Katedrze Orientalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fascynatka kultury azjatyckiej, piosenkarka, interesująca się kaligrafią, autorka wielu projektów związanych, m.in. z Indiami.

Zadanie zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Słupsk.

Udostępnij.