W ostatnich dniach klubowi futbolu amerykańskiego Griffons Słupsk udało się pozyskać bardzo duże wmocnienie. Do drużyny dołączył nowy trener Paweł Chlebny. W najbliższych dwóch sezonach to on będzie trenerem głównym Griffons Słupsk.

Paweł Chlebny nowy trener Griffons Słupsk

Paweł Chlebny nowy trener Griffons Słupsk

Paweł Chlebny swoją przygodę z futbolem amerykańskiem rozpoczął w sezonie 2008, bedąc wtedy zawodnikiem Mustangów Płock. Z tym klubem związany w różnym sptopniu był przez wiekszość czasu. Przyczczynił się między innymi do zdobycia przez Mustangi drugiego miesca w PLFA I.

Klub ze Słupska obserwował przez cały sezon 2014. „Znam doskonale Kubę Helinskiego, zaczynaliśmy razem grać w jednym sezonie. Widziałem jego problemy w pracy jako jedynego szkoleniowca i postanowiłem pomóc, szczególnie, że w Słupsku znajduje się wielu niezwykle utalentowanych zawodników, jak Kamil Jakubowski, Błażej Wołyński, Dastin Drużba i wielu innych”  – komentuje swoje przejście do Griffons Chlebny. Ponadto Chlebny jest wielkim fanem programu Słupskiej Ligi Szkolnej w futbolu amerykańskim. „Ten program niezwykle mnie ciągnął do Słupska. Jest to unikat na skalę europejską, szkoda, że w tym roku z przyczyn finansowych rozważa się zaniechanie jego realizacji” – dodaje nowy szkoleniowiec Griffons.

Przed nim wielkie wyzwania w sezonie 2015. Mimo łatwiejszej grupy po ostatnich niepowodzeniach nowego trenera czeka ciężka praca. Mimo tego Chlebny jest optymistą.

„Dążyli będziemy wspólnie do tego żeby zbudować drużynę z tych zawodników którzy już są w zespole. Po pierwszym treningu widzę że każdy ma zdecydowanie inne zdolności, jedni dobrze wykonują szarże, innych zaletą jest szybkość a innych łapanie piłki oraz czytanie gry. W sporcie amatorskim gdzie nie każdy może pozwolić sobie na to żeby treningi zespołowe uzupełnić o chodzenie kilka razy w tygodniu na siłownie czy spotkania poświęcone na analizę i taktykę. Do tego najważniejsza część którą jest odpowiednia dieta oraz odpoczynek. Takie warunki ma może 10% zawodników, przeważnie kolidują one z pracą bądź szkołą. Jeśli uda Nam się wyciągnąć z zawodników to co najlepsze, to co już potrafią i na podstawie tego przygotować strategie na sezon to będziemy mogli myśleć o najwyższych celach” – opowiada o swoich pierwszych spostrzeżeniach nowy trener Griffons.

Ponadto Chlebny chciałby zwiększyć obecność klubu w szkołach na terenie Słupska poprzez wprowadzanie futbolu flagowego i prowadzenie zajęć z futbolu amerykańskiego.

Poza futbolem uważa Słupsk za miłe przyjazne i ciekawe miejsce. „Mieszkam niedaleko Akademii Pomorskiej i bardzo podoba mi się bliskość lasu, parku, ścieżek rowerowych. Moim zdaniem idealne miejsce do aktywnego wypoczynku” – wymienia zalety Miasta.

W sezonie 2015 prócz Chlebnego koordynatorem formacji będzie dotychczasowy główny trener Jakub Helinski. Co ważniejsze, drugi raz w historii Griffons sztab szkoleniowy będzie składać się z dwóch trenerów. Ostatni duet zdołał wywalczyc brązowy medal, liczymy, że ten duet nawiąże do najwiekszych sukcesów klubu.

W sezonie 2015 Griffons Słupska zagrają w drugiej lidze futbolu amerykańskiego z zespołami Archers Bydgoszcz, Stal Grizzlies Gorzów Wielkopolski, Patrioci Poznań, Dragons Zielona Góra, Wikingowie Gdańsk.

 

Udostępnij.