W Ustce powstanie mała marina. 26 jachtów będzie mogło zacumować przy pływających pomostach, które zamawiane są właśnie przez Urząd Miasta w Ustce. Powstanie także Centrum Żeglarstwa.

fot. M.Wirkus

fot. M.Wirkus

Pomosty to jeden z elementów projektu unijnego „Rewitalizacja terenów portowych w Ustce poprzez remont i rozbudowę zabytkowego żurawika i jego adaptację na Centrum Żeglarstwa oraz zakup pływających pomostów przenośnych (małej mariny jachtowej)”. Dodatkowo wyremontowany zostanie również zabytkowy żurawik portowy w zachodniej części usteckiego portu, gdzie powstanie centrum żeglarstwa. Na ten cel w budżecie miasta zapisano 634 tysiące złotych. Całość ma kosztować 729 tys zł z czego 377 tys zł to dotacja unijna, 94 tys. zł dotacja z budżetu Państwa a 256 tys zł to wkład własny miasta.

Pływające pomosty będą zamontowane w zachodniej części portu, w basenie węglowym. Łączna ich długość to 80 metrów. Będą mogły do nich cumować jednostki o maksymalnej długości 12 metrów i szerokości 3 metrów. Pomosty będą montowane w sezonie letnim i demontowane na okres zimy. Przetarg na zakup urządzeń ma się rozstrzygnąć pod koniec stycznia.

Ustka stara się też o budowę prawdziwej mariny za 45 mln złotych. Ale tu potrzebna będzie dotacja z woj. pomorskiego gdzie wstępnie zaplanowano około 38 mln zł. Wkład miasta to kolejne 7 mln zł. O dużej marinie pisaliśmy tutaj.

źródło: ustka24.info

Udostępnij.