Minęły już ponad dwa tygodnie od wyjątkowego słupskiego Sylwestra z Robertem Biedroniem, Magdą Gessler i bigosem w roli głównej, ale komentarze i plotki dotyczące tego wydarzenia wciąż krążą po ratuszu. Podobno słynna restauratorka przed Sylwestrem nie mogąc znaleźć fryzjera w Słupsku zażyczyła sobie, aby uczesała ją mistrzyni z Warszawy, która wpadła do nas ze stolicy dosłownie na dwie godzinki… samolotem.

bigos-biedron-gessler-11

Fryzura Magdy Gessler w pełnej okazałości. Fryzjerka, która ją robiła miała specjalnie przylecieć samolotem z Warszawy na dwie godzinki i po uczesaniu wrócić do stolicy. Fot. M. Wirkus

Pani Magda chciała podczas sylwestrowej nocy wyglądać jak najlepiej dlatego wolała oddać się w pewne ręce znajomej sobie fryzjerki. Problem w tym, że fryzjerka była w Warszawie a pani Magda w Słupsku i Ustce, gdzie nadzorowała gotowanie sylwestrowego bigosu. Jednak równie ważne jak to aby bigos się udał była udana fryzura. Burza złotych włosów, to poza dobrą kuchnią, znak rozpoznawczy popularnej kuchennej rewolucjonistki i w noc sylwestrową jej włosy musiały prezentować się co najmniej tak dobrze jak sama potrawa. I nikogo nie powinno to dziwić, bo każda kobieta w ten dzień chce wyglądać jak najlepiej a przed Sylwestrem terminy w salonach fryzjerskich są zarezerwowane już od tygodni.

Dla gwiazdy nie ma sytuacji nie możliwych i specjalnie dla pani Magdy fryzjerka dosłownie przyleciała na skrzydłach, samolotem z Warszawy do Gdańska. Z Gdańska samochodem przywieziono ją do hotelu do Ustki, gdzie w rekordowym czasie, bo zaledwie dwóch godzin przygotowała fryzurę, którą mogliśmy zobaczyć w Sylwestra na pl. Zwycięstwa w Słupsku. Następnie fryzjerka wsiadła do samochodu, pojechała z powrotem do Gdańska na lotnisko, poleciała samolotem do Warszawy i sama jeszcze zdążyła się przygotować na sylwestrowy bal.

Nie było tanio, jak udało nam się ustalić, lot na trasie Warszawa-Gdańsk-Warszawa bez wcześniejszej rezerwacji kosztował aż 1700 zł, do tego transport busem lotniskowym na trasie Gdańsk-Słupsk-Gdańsk to kolejne 200 zł, ile kosztowało samo uczesanie, przyznajemy, że nie udało nam się dowiedzieć. Szacujemy, że fryzura gwiazdy kosztowała łącznie powyżej dwóch tysięcy złotych, ale kto bogatemu zabroni?

Udostępnij.