Ponad tysiąc przepięknych ptaków można oglądać w Kobylnicy w ramach XVII Środkowopomorskiej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Impreza trwa do niedzieli, warto wybrać się z rodziną i znajomymi, wstęp wolny. 

20150110_111702

Wystawa gołębi rasowych i ptaków ozdobnych znajduje się w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy. W tym roku można oglądać 918 gołębi, przedstawicieli 76 ras tego gatunku. Są to piękne ptaki, zdecydowana większość diametralnie różni się od tych, które na co dzień widzimy na ulicach miast. Ptaki wyróżniają się bogatym upierzeniem głowy, pazurów, kolorem piór oraz wielkością. Niektóre gołębie do złudzenia przypominają… kury i co ciekawe są też jadalne. Ich mięso – jak zapewniają hodowcy – jest bardo zdrowe, zawiera m.in. dużo białka. Jak na razie mięso gołębie nie zagrozi tradycyjnym gołąbkom, bo nie jest sprzedawane w sklepach, ale już nasi południowi sąsiedzi wprowadzili je do obrotu i najprawdopodobniej za jakiś czas będzie można kupić gołębia i w Polsce.

Wystawa gołębi to dobry pomysł na weekend, na wielkiej hali naprawdę jest co oglądać, ptaki wzbudzają podziw wśród dorosłych i dzieci, warto więc wybrać się do Kobylnicy, tym bardziej, że pogoda fatalna a wstęp jest za darmo. W niedzielę, 11 stycznia wystawa jest czynna od godz. 7 do 15. Wystawcy gołębi przyjechali za całego Pomorza Środkowego. Ptaki są oceniane przez jurorów, za najpiękniejsze wystawcy otrzymają nagrody. Poza gołębiami można też zobaczyć drób ozdobny, m.in kury holenderskie, japońskie, a także bażanty.

Organizatorem wystawy jest Środkowopomorski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza w Koszalinie, pstronem Starosta Słupski i Wójt Gminy Kobylnica

 

Udostępnij.