Wypatroszony jeleń skłusowany w lesie pod Damnicą. Fot. Policja Damnica.

Wypatroszony jeleń skłusowany w lesie pod Damnicą. Fot. Policja Damnica.

Policjanci z Damnicy zatrzymali 42-letniego mieszkańca tej gminny podejrzanego o kłusownictwo i posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Śledczy na jego posesji zabezpieczyli nielegalnie upolowane mięso jelenia oraz ponad 150 kg liści tytoniu.

Do policjantów z komisariatu w Damnicy zaczęły docierać informacje o kłusownikach, którzy w lesie i na polach zakładają wnyki. Kryminalni weszli na teren posesji należącej do 42-letniego mieszkańca tej gminny. Znaleźli jak się nielegalnie upolowaną tuszę jelenia przygotowaną do oprawienia.

Śledczy poszukując narzędzi służących do kłusownictwa weszli do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Tam zabezpieczyli kilkanaście kartonów, wewnątrz których znajdowało się ponad 150 kilogramów liści tytoniu. Podczas oględzin i przesłuchania potwierdzono, że były one nielegalne, nie miały polskich znaków akcyzy.

Właściciel posesji został zatrzymany i przesłuchany. W sprawie kłusownictwa usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.