Radca prawny Piotr Pawłowski udzielał porad w Słupsku przy ul. Jana Pawła II. Fot. Kanał 6

Radca prawny Piotr Pawłowski udzielał porad w Słupsku przy ul. Jana Pawła II. Fot. Kanał 6

Mieszkańcy powiatów słupskiego, lęborskiego i bytowskiego mogą do końca marca bezpłatnie skorzystać porad radców prawnych. Zobacz jak można się zapisać i z jakimi problemami można zwrócić się do prawnika. 

Porady odbywają się w biurach powiatowych w Słupsku, Lęborku, Bytowie oraz co pewien czas w poszczególnych gminach, m.in. w Ustce, Miastku, Kępicach, Główczycach, Wicku i innych.

Aby skorzystać z pomocy prawnika wystarczy skontaktować się telefonicznie z pracownikiem biura lub wypełnić formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie www.blizejprawa.pl i umówić się na spotkanie – mówi Marcelina Hramitko z obsługi biura.

Standardami świadczonych usług są: bezpłatność, poufność, bezstronność, aktualność, dostępność oraz rzetelność porady. Fundacja w drodze konkursu wybrała kancelarię z Gdańska, która udziela wsparcia merytorycznego.

Porady cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Dominują sprawy rodzinne, spadkowe, mieszkaniowe czy prawo pracy. Z takimi problemami styka się większość z nas. Wiele spraw jest skomplikowanych, więc wymagają nieco większego zaangażowania się i więcej czasu, by pomóc osobie odwiedzającej fundację – mówi Małgorzata Łosiewicz, pracownica obsługi biura.

W Słupsku z bezpłatnych porad prawnych można skorzystać w kancelarii prawnej mieszczącej się na na siódmym piętrze budynku byłego urzędu wojewódzkiego przy ulicy Jana Pawła II. Radcy prawni prowadzić będą w Słupsku, Bytowie, Lęborku i okolicznych miejscowościach bezpłatne porady dla mieszkańców. Piotr Pawłowski, radca prawny z kancelarii BGP z Trójmiasta doradza, aby przed przyjściem po poradę przygotować do rozmowy: zabrać ze sobą najważniejsze dokumenty dotyczące sprawy, którą chcemy z prawnikiem omówić, oraz spisać na kartce pytania, które chcemy zadać.

Aby zostać przyjętym przez radców prawnych, należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie bądź za pośrednictwem internetu. Czas trwania standardowej porady wynosi trzydzieści minut. Prawnicy będą przyjmować zainteresowanych darmowymi poradami do końca marca.

Bezpłatne porady będą udzielane do końca marca 2015 roku. W ciągu trzech lat udzielania wsparcia prawnego, Fundacja Rozwoju Lokalnego „Parasol” udzieliła ponad 9000 bezpłatnych porad prawnych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Unii Europejskiej. Porady odbywają się w biurach powiatowych oraz co pewien czas w poszczególnych gminach. Oprócz porad prawnych i obywatelskich mieszkańcy mogą wziąć udział w spotkaniach tematycznych związanych z przepisami prawa.

Wszelkie informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej www.blizejprawa.pl

Zarejestruj się na poradę: 

– powiat bytowski: Bytów, ul. Podzamcze 34, tel: 59 307 00 10

– powiat lęborski: Lębork, ul. Krzywoustego 1 (I piętro, pok. 114), tel: 59 307 00 40

– powiat słupski: Słupsk, ul. Jana Pawła II 1 (VII piętro, pok 718), tel: 59 307 00 20

Udostępnij.