Kolejny sukces ucznia Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

Praca konkursowa

Praca konkursowa Dariusza Begiedzy / fot. Liceum Plastyczne przy ZSI Słupsk

Uczeń Liceum Plastycznego w Słupsku Dariusz Begiedza (klasa I) uzyskał I Nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Geniusz Kresów” związanym z życiem i twórczością Brunona Schulza. Tegoroczna edycja odbywała się pod tytułem „Bruno Schulz – ucieczka od rzeczywistości”. Za pracę wysłaną na konkurs Dariusz Begiedza zdobył także Nagrodę Prodziekana Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Konkurs został zorganizowany przez Liceum Plastyczne w Zamościu. Praca konkursowa Darka będzie eksponowana podczas otwarcia wystawy pokonkursowej w dniu 16.12.2014 r. w budynku Liceum Plastycznego w Zamościu.

„Przypadki Ojca” (rys. tuszem, akryl) – tak brzmi tytuł pracy konkursowej ucznia Liceum Plastycznego w Słupsku. To tryptyk – rysunki na pomazanych farbami kartkach inspirowane twórczością Bruno Schulza.

– Do tych prac zainspirowała mnie jego surrealistyczna poetyka, fascynacja feminizmem i fetyszystyczne podejście do kobiet – mówi nastoletni artysta.

Warto nadmienić, że konkurs „Bruno Schulz – ucieczka od rzeczywistości” był pierwszym, w którym nastolatek wziął udział. Zrobił to za namową swojej nauczycielki. Serdecznie Gratulujemy Darkowi sukcesu i życzymy dalszych artystycznych wyżyn.

Niedawno informowaliśmy o sukcesie Magdaleny Łozińskiej z tego samego liceum

Udostępnij.