3 lata pozbawienia wolności grozi 21 – latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Był pod wpływem metaamfetamny.

narkotestW niedzielę w nocy w Bytowie policjanci zauważyli kierowcę bmw, który nie zastosował się do znaku „STOP”. Mundurowi włączyli sygnały i nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli. Kierowca zlekceważył polecenie policjantów, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekając znacznie przekraczał prędkość. Zjeżdżał w drogi polne. Dyżurny informację o pościgu przekazał pozostałym patrolom. Po kilkunastu kilometrach bmw zostało zablokowane przez dwa radiowozy. Chwilę przed zakończeniem pościgu policjanci zauważyli jak kierowca wyrzucił przez okno woreczek.

Mężczyzna był agresywny i stawiał opór przy zatrzymaniu. Został obezwładniony i przewieziony do komendy. Jak się okazało autem kierował 21 – letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna został przebadany na zawartość narkotyków w organizmie. Elektroniczny analizator, który posiadają bytowscy policjanci, precyzyjne wskazał, że mężczyzna jest pod działaniem metaamfetaminy. 21 – latek już stracił prawo jazdy. Ponadto dalsze działania policjantów wskazały, że w woreczku, który mężczyzna wyrzucił tuż przed zatrzymaniem były narkotyki tester potwierdził, że znajdujący się w środku proszek to metaamfetamina.

21 – latek już został przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, kierowania pojazdem mechanicznym pod ich wpływem oraz zmuszania policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Udostępnij.