Zbigniew Konwiński oskarżył Roberta Biedronia o plagiat – chociaż mocno się bronił żeby tego słowa na p… nie użyć. PO przeanalizowało program konkurenta i stwierdziło że nie ma on żadnego pomysłu na Słupsk i musi się posiłkować z dokumentami z Warszawy i warszawskiej rzeczywistości. I na dodatek programy te kopiuje metodą kopiuj – wklej.

konwinski-plagiat

Beata Chrzanowska, Zbigniew Konwiński i Małgorzata Brom / fot. M.Wirkus

Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy program naszego konkurenta w wyborach, który znalazł się ze mną w drugiej turze. Z dużym rozczarowaniem muszę stwierdzić że duże obszary tego programu są przekopiowane z innych dokumentów na zasadzie kopiuj – wklej – powiedział Z.Konwiński.

Na potwierdzenie swoich przedstawił tekst z programu Roberta Biedronia porównując je z dokumentem warszawskiego OPZZ i Partii Zielonych który dotyczy działalności w szkołach.

materiały udostępnione przez PO

materiały udostępnione przez PO

W programie Roberta Biedronia przeczytamy: Szkoła powinna być też miejscem zdrowego żywienia dla najmłodszych, spędzających w niej coraz więcej czasu. Tymczasem z dostępnością i jakością szkolnego wyżywienia jest coraz gorzej. Mimo protestu rodziców, dzieci, pracowników i pracowniczek kuchni postępuje proces komercjalizacji stołówek szkolnych. W miejscach, gdzie stołówki przekazano prywatnym ajentom oraz firmom cateringowym, cena obiadu w większości szkół wzrosła, jakość posiłków pogorszyła się, a liczba wydawanych posiłków spadła. Miasta oszczędzają nie tylko na dzieciach, ale też na pracowniczkach i pracownikach stołówek. Utracili oni stabilne zatrudnienie, często pracują na umowach śmieciowych lub czasowych. Kosztem dzieci i pracowników zarabiają tylko prywatni przedsiębiorcy.

To jest uderzenie w małe firmy, które tworzą miejsca pracy dla ludzi. Tworzymy miejsca nauki dla osób uczących się zawodu. Pracownicy nie są zatrudnieni na umowach śmieciowych, tylko na umowę o pracę. Jest to nierealne żeby państwowe stołówki wróciły do szkół. – powiedziała Małgorzata Brom – właściciel szkolnej stołówki w V LO na ul. Deotymy.

Od 2000 roku nie ma mowy o jakichkolwiek skargach na temat żywienia w słupskich stołówkach.  Zdarzają sie potknięcie, które są monitorowane. Mamy tu do czynienia z umową, którą podpisuje dyrektor szkoły z osobą która chce realizować to przedsięwzięcie w danej szkole. Nie zdarzyło się żeby miasto lub nadzór pedagogiczny musiało ingerować. Powinniśmy się cieszyć że za takie pieniądze jakie jesteśmy wygenerować jakość żywności w naszych szkołach jest dobra.  – powiedziała Beata Chrzanowska

To pokazuje że mój konkurent nie będąc ze Słupska i nie mając pomysłu realnego na Słupsk, czerpie wzorce żywcem z Warszawy, przekopiowane do tego z innych dokumentów, które nie przystają do słupskiej rzeczywistości – dodał Zbigniew Konwiński.

[poll id=”20″]
Udostępnij.
 • Słupszcanin

  Jak jest dobry program to czemu go nie powielać? Oj Konwiński, Konwiński, jak to mówią – tonący brzytwy się chwyta! Daj już lepiej spokój naszemu miastu, nagle zaczęło Ci zależeć na dobru naszego miasta. Gdzie byłeś przez lata ja się pytam? Poza tym, przepraszam Pana posła bardzo, ale nie ma Pan predyspozycji do bycia włodarzem miasta. Brak charyzmy, sory.

 • mirek

  Popieram przedmówcę w 100%

 • POpis

  KONWINSKI ZBYSIU NAJLEPSZA OBRONA JEST ATAK? ty od dawna nie masz pomyslu tylko puste slowa zamiast spotkac sie z ludzmi wozisz tylek i zanieczyszczasz powietrze ZBYSZKO BUSEM ato nie jest plagiat od TUSKO BUSA?? spotkaj sie z ludzmi na ulicy,wsiadz na rower JKAKA MASZ PROPOZYCJE DLA ROWERZYSTOW??!! 13 BIEDRO(N) KA juz wkrotce zagosci w slupsku mam nadzieje ze w nastepna nadzieje a zbyszek sie „wykazal” jak byl dyrektorem w RUCHU…..

 • POpis

  PAMIETAJ ZBYSIU ZE ROWERZYSCI SA AKTYWNI I ZMOBILIZOWANI Z PEWNOSCIA WIEKSZOSC ZAGLOSUJE!!! ALE MOJEGO GLOSU NIE DOSTANIESZ ZA SLOWA ch..uj dupa i kamieni kupa SLOWA TWOICH „KOLEGOW”

 • kopniak

  polecam lekture

  Kłamstwa Kopacz

 • nepotyzm

  POpaprancy klamia jak swego czasu socjalistyczny rzad Wegier pamietacie jak to sie skonczylo?! tam zostali nagrani i przyznali sie ze manipulowali spoleczenstwem,tusko land nauczyl sie na cudzej krzywdzie ale belka sienkiewicz i sikorski juz nie koniecznie..mam pytanie do ZBIGNIEWA KONWINSKIEGO! czy pan sie utozsamia z w/w ludzmi?!

 • Fred

  Tak tak, głosujcie na wydmuszkę Biedronia… ciekawe czy będzie taki dobry jak mu internet padnie i nie będzie miał skąd kopiować swoich pomysłów? Co Wy nie rozumiecie, że zarządzanie miastem to nie happening, że decyzje trzeba podejmować szybko i często bardzo indywidualnie…

 • Andrzej

  Czułem, że ten Biedroń pojawił się znikąd.. tak jak jego pomysły. Konwiński może nie jest Obamą, ale nie leci na uśmiech i happening… Nie kupujcie ściemy, obiecał wam porodówkę.. hm, a jaki jest Szpital w Słupsku? Wojewódzki, więc to sprawa marszałka województwa a nie prezydenta Słupska.

  Prąd taniej o 50 proc? Fajnie brzmi, ale widział ktoś by w całej Polsce czy nawet Europie ktoś takie coś w skali miasta zrealizował? Zielona energia jest super, ale bardzo droga w tej chwili… koszt jednego wiatraka sięga od kilku do kilkunastumilionów złotych, do tego przesył prądu, opłąty poboczne…

  Fajnie obiecać złote góry, ale jak sądzicie? Czy człowiek który stosuje metodę kopiuj w klej ma realne pomysły czy tylko pociągające hasełka? Nie jestem za PO, a za PiSem, ale to chyba pierwszy raz gdy pójdę zagłosować za Konwińskim…

  Nie lubię jak ktoś mi wciska ścieme.
  PS: Robiłem kiedyś w zielonej energii, więc wiem o czym mówię.

  • as

   konwiński czy biedroń – NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY, ale konwińskiemu się należy to żeby nie dostał się i poszedł w końcu do pierwszej pracy w życiu (na pewno znajdzie, każdy takiego ‚fachowca’ zatrudni w końcu żyjemy w raju nad wisłą i słupią dzięki rządom PO :) )

 • acte

  Konwinski? miasto schodzi na psy…. przeciez to nieudacznik…dobrze , ze wyjechalem z tego gnoju…teraz to juz bedzie bagno bez dna.

 • Andrzej

  Za to Pan, Panie Konwiński miał pomysł, żeby na szarych ludzi rękę podnieść głosując za podniesieniem wieku emerytalnego.