Czy wiecie że w czwartek Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku zorganizował przy współpracy z innymi podmiotami „Targi Edukacji Pośrednictwa Pracy dla osób z Powiatu Słupskiego”. Targi były oczywiście współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pięknie, tylko że nie było zainteresowanych…

fot. M.Wirkus

„Tłumów” nie było na Targach Edukacji Pośrednictwa Pracy w Słupsku / fot. M.Wirkus

Można było zapoznać się z ofertą kształceniową placówek edukacyjnych, były bezpłatne konsultacje z doradcami, bezpłatne porady prawno-obywatelskie i nawet miał być występ Marleny Brzeskiej – laureatki Kaszubskiego Idola. Wszystko pięknie tylko że oprócz wystawców, praktycznie nikt do kogo kierowane było to wydarzenie nie trafił do Słupskiego Ośrodka Kultury. Skłaniamy się do tego że zabrakło takiego elementu jak promocja. Niestety widać tu jak funkcjonują urzędy związane z pośrednictwem pracy w naszym regionie. Targi miały trwać do 16-tej, ale z braku chętnych zakończono je wcześniej.

Otrzymaliśmy list od Marcina Horbowego z PUP Słupsk w którym napisał: „W nawiązaniu do artykułu Pana Promocja edukacji i pośrednictwa pracy w wykonaniu urzędników za unijną kasę (portal Gryf 24 z dnia 20 listopada 2014 roku) informuję, że Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku nie był organizatorem „Targów Edukacji Pośrednictwa Pracy dla osób z Powiatu Słupskiego”, byliśmy tam tylko jednym z wystawców.”

Hmm, na plakacie targów jako organizator jest logotyp Urzędu Pracy, a ów plakat ten znajdował się na stronie Urzędu Pracy. Wizualnie widać jednak że PUP coś do tych targów się dołożył.

Udostępnij.