W czwartek 13 listopada, w Starostwie Powiatowym w Słupsku odbyła się podpisanie dokumentu zamieniającego tereny należące do powiatu słupskiego i Lasów Państwowych. Jednym z tych terenów jest „Górka Narciarza”.

fot. Powiat Słupski
Na konferencji prasowej starosta słupski Sławomir Ziemianowicz, wicestarosta Andrzej Bury oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Leśny Dwór Janusz Sterczewski podpisali „Protokół Uzgodnień w sprawie zamiany nieruchomości pomiędzy Powiatem Słupskim a Skarbem Państwa Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe”.
Zgodnie z podpisanym Protokołem, Powiat Słupski i Lasy Państwowe dokonały zamiany określonych nieruchomości :
- Powiat Słupski – nieruchomości, w tym drogi, przebiegające przez tereny lasów państwowych o łącznej powierzchni 20,87 ha (w gminach Kępice, Kobylnica, Dębnica Kaszubska i Słupsk).
- Lasy Państwowe – nieruchomości o powierzchni 25,9236 ha (położone w obrębie Miasta Słupska, gminie Kępice i Ustce).
Lasy Państwowe zobowiązały się także do zachowania powszechnej dostępności i przejezdności przejętych od Powiatu dróg, mając w szczególności na względzie zachowanie odpowiedniej komunikacji między lokalnymi miejscowościami.
Podpisany w dniu dzisiejszym Protokół Uzgodnień daję realną szansę na reaktywację „Górki Narciarza” – stoku w lasku Południowym położonego pomiędzy Słupskiem a Krępą.

Flaga z herbem Słupska z XIX w. / fot. Powiat Słupsk
Starosta Słupski wykorzystał spotkanie z dziennikarzami do zaprezentowania historycznej flagi Słupska otrzymanej z Niemiec od 95-letniej byłej mieszkanki Słupska. To pamiątka po jej ojcu, niegdyś pracowniku słupskiego ratusza. Według znawców flaga pochodzi z okresu XIX-XX wieku, wykonana jest z lnu i zgodnie z wolą darczyńcy zostanie przekazana do słupskiego Ratusza. Dzięki pani Wandzie, która opiekowała się seniorką, leśnicy przekazali ją słupskiemu starostwu.