Monika Sarach odbiera nagrodę z rąk Danuty Sroki, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

Monika Sarach odbiera nagrodę z rąk Danuty Sroki, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

Monika Sarach, uczennica klasy o profilu fotograficznym w słupskim Drzewniaku została laureatką pierwszej edycji konkursu fotograficznego Foto Daj, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku.

Podsumowaliśmy pierwszy Foto Daj, który odbył się pod koniec września w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. Na ponad 30 uczestników, którzy penetrowali zakamarki zabytkowego gmachu biblioteki, tylko siedem osób zdecydowało się wysłać swoje prace na konkurs. Otrzymaliśmy sześć galerii zdjęć oraz jeden film. Kliknij i zobacz zdjęcia i film z Foto Daj 1 w Bibliotece. 

Jury konkursowe w składzie – Danuta Sroka, dyrektor MBP, Krzysztof Tomasik, nauczyciel fotografii w Drzewniaku i pracownik Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, Sławomir Żabicki, fotoreporter i kierownik pracowni digitalizacji w słupskiej bibliotece oraz Piotr Kawałek z portalu Gryf24.pl. Jurorzy wysoko ocenili nadesłane prace. Każdy z uczestników, który przesłał zdjęcia, został przez kapitułę wyróżniony i nagrodzony pamiątkowym dyplomem oraz upominkami ufundowanymi przez Bibliotekę i redakcję portalu Gryf24.pl.

DSC_0102 (1)

Zwycięskie zdjęcie Moniki Sarach

Trudno było wybrać najlepsze zdjęcie i galerię, po dyskusji jury wybrało galerię Moniki Sarach oraz jej zdjęcie księgi w świetle (patrz poniżej). W uzasadnieniu stwierdzono m.in., że autorka wykazała się dużą spostrzegawczością, potrafi dobrze wykorzystać grę światła i co ważne nie boi się fotografować przypadkowych ludzi. Nagrodzone zdjęcie przedstawia otwartą księgę leżącą na stole przy oknie, na kartki pada silne światło słoneczne.

Zauważyłam to miejsce i postanowiłam je wykorzystać do zdjęcia – mówi Monika Sarach. – Wyciągnęłam księgę z półki, ułożyłam na stole w promieniach światła.

Podczas podsumowania Foto Daj zaprosiliśmy do biblioteki młodzież uczącą się w klasie fotograficznej w słupskim Drzewniaku, która zwiedziła m.in. najnowocześniejszą w Polsce pracownię digitalizacji, która zajmuje się cyfrową archiwizacją starodruków, gazet i eksponatów.

Redakcja Gryf24.pl serdecznie dziękuje Miejskiej Bibliotece Publicznej za udostępnienie swoich wnętrz dla fotografów i ufundowanie nagród. Do biblioteki mamy zamiar wrócić w przyszłym roku wiosną lub latem. Kolejny Foto Daj w grudniu, dokładną datę i miejsce podamy wkrótce.

Organizatorem pierwszej edycji Foto Daj była Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku i portal Gryf24.pl.

Wszyscy wyróżnieni autorzy prac nieobecni podczas podsumowania Foto Daj po odbiór nagród mogą zgłaszać się do działu młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku.

 

Udostępnij.