fot. K.Tomasik

fot. K.Tomasik

W środę 29 października o godzinie 20 na średniowiecznych murach Baszty Czarownic przy ul. Francesco Nullo w Słupsku  wyświetlona zostanie kolejna część Bałtyckiej Kroniki Filmowej. Z kolei w czwartek 30 października BKF pojawi się na murach Centrum Aktywności Twórczej przy ul. gen. Zaruskiego w Ustce. Zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie.

Bałtycka Kronika Filmowa to przygotowywane przede wszystkim przez uczestników pracowni obrazu i dźwięku Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej krótkie filmy i etiudy filmowe dotyczące głównie postaci i wydarzeń ze Słupska i Ustki, a także innych części powiatu słupskiego.
W środę i czwartek na murach Baszty w SŁupsku i CAT w Ustce zobaczymy m.in. film pt. “ Czy szczęście istnieje?” Film powstał w celu poszukiwań odpowiedzi na pytanie czym jest szczęście wynikające z podstawowych praw człowieka i został zrealizowany  w ramach międzynarodowego projektu Comenius.
Uczniowie Zespołu Szkół w Siemianicach mogli w bardzo otwarty i niezależny sposób ukazać własną interpretacje szczęścia i wolności. Inspiracja okazała się poezja Czesława Miłosza, który w jednym z wierszy wskazał na samo życie, które jest szczęściem. Zniewoleni, ograniczeni zasadami, z przytępionymi zmysłami nie zauważamy smaku życia w szczęściu. Film zrealizowano pod kierunkiem Tomka Giczewskiego, koordynatorem projektu była Joanna Charczun.
Ponadto w programie BKF: Sonda uliczna pt.:  Co się kręci?, Film Aleksandry Budlewskiej – zdobywca II miejsca w konkursie Witkacy pod strzechy oraz relacja z pierwszego pleneru fotograficznego Foto Daj, który miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku.
Udostępnij.