[info]W dziale “Słowo Wyborcze” przedstawiamy felietony kandydatów na prezydenta Słupska. Mamy nadzieję że w ten sposób przybliżymy ich wyborcom. Nie będziemy ingerować w ich treść dając kandydatom i naszym czytelnikom własny osąd do spraw przedstawionych w felietonach. Za treści przesłane przez kandydatów więc nie odpowiadamy i możemy się z nimi nie zgadzać – redakcja GRYF24.pl[/info]

My – spontaniczna grupa mieszkańców Słupska – powołaliśmy w październiku 2013 roku do współdziałania na rzecz Miasta – Słupskie Porozumienie Obywatelskie. Ma ono charakter bezpartyjny, a reprezentują je ludzie z niemal wszystkich środowisk i grup społecznych Miasta Słupska, uznawani za niekwestionowane autorytety wśród ogółu Mieszkańców.

Andrzej Twardowski i drużyna SPO / fot. M.Wirkus

Andrzej Twardowski i drużyna SPO / fot. M.Wirkus

Postanowiliśmy wykorzystać bogate doświadczenie członków naszego stowarzyszenia do aktywnego włączenia się w proces zmian środowiska lokalnego. Pojawia się ku temu okazja w postaci wyborów samorządowych, dzięki którym nasze grono mogłoby zrealizować pomysły i postulaty sformułowane wspólnie z Mieszkańcami Słupska.

Nasza „drużyna” składa się z 46 osób o szerokim wachlarzu profesji. Są wśród nas: pracownicy administracji, wykładowcy akademiccy, nauczyciele, lekarze, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, pielęgniarki, prawnicy, ekonomista, psycholog, socjolog, informatyk, jak również pracownicy różnych sektorów, funkcjonariusze prowadzący działalność społeczną, studenci oraz młodzież w wieku ponadgimnazjalnym. Najmłodszy kandydat ma 20 lat, najstarszy – 83. Po rozpiętości wieku widać, że są wśród nas zarówno jednostki młode, energicznie wchodzące w życie zawodowe, jak również emeryci z pasją do pracy na rzecz wspólnego obywatelskiego dobra. Ta wielopokoleniowa wspólnota działania to bez wątpienia nasz atut!

Na swojego „przewodnika” powołaliśmy Andrzeja Twardowskiego – człowieka doskonale znanego Słupszczanom oraz szerokim kręgom wielbicieli koszykówki w całej Polsce. Postawiliśmy na niezastąpionego prezesa Energi Czarnych Słupsk, który w 2001 roku znalazł sposób na wyprowadzenie tejże drużyny sportowej z ogromnych tarapatów finansowych i organizacyjnych, dając przykład skutecznego sprawnego działania w wyjątkowo trudnych i niesprzyjających warunkach.

Wraz z innymi członkami SPO doszliśmy do wniosku, że osoba z takimi zdolnościami przewodnictwa i zarządzania, będzie też właściwą do kierowania naszym stowarzyszeniem.

Prezes SPO – Andrzej Twardowski – jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku. Pracował jako nauczyciel matematyki, ale już o wiele wcześniej, bo w 1976 r. został powołany do pierwszoligowej elitarnej drużyny szachistów „Piasta Słupsk”, gdzie tworzył sukcesy najmłodszego wówczas w polskiej lidze zespołu szachowego. Tak więc był i nadal jest docenianym przez środowisko intelektualne – a także sportowe Słupska – jako osoba odpowiedzialna, o cechach wysokiej umiejętności przewidywania i realności sytuacji oraz miejsca, w którym pracuje i działa.

W czasie regularnie odbywanych spotkań członków stowarzyszenia udało się nam stworzyć pod przewodnictwem Andrzeja Twardowskiego grupę o sprawnej komunikacji, wypracować otwartą postawę w prowadzeniu rozmów czy dyskusji, a także poznać bliżej problemy konkretnych środowisk i zaproponować uniwersalny model ich rozwiązania.

Dużo później doszliśmy w SPO do wniosku, że stworzymy Komitet Wyborczy do najbliższych wyborów samorządowych w naszym pięknym Mieście Słupsku, by skorzystać z szansy „wyjścia z tarapatów”, z jakimi w ciągu kilku ostatnich lat borykają się włodarze Miasta wraz z obecną Radą Miasta.

Nasz program wyborczy stworzyliśmy w oparciu o przedstawione propozycje i oczekiwania Mieszkańców Słupska w ankietach prowadzonych przez nas wśród Nich w zakresie: gospodarki, aktywności obywatelskiej, oświaty i nauki, zdrowia i pomocy społecznej,s portu i kultury.

Zainteresowanych naszym programem zapraszamy na nasza stronę internetową www.spo.slupsk.pl

Chcemy włączyć Mieszkańców Miasta do współdecydowania w sprawach dla Nich ważnych, reprezentując Ich interesy w Radzie Miasta.

Jeśli Mieszkańcy Słupska zaufają naszym kandydatom do Rady Miasta Słupska i oddadzą swoje głosy na ludzi z czystymi intencjami do pracy na rzecz lepszej przyszłości i rozwoju Słupska, to będziemy Im służyć jako obywatele miasta nieuwikłani w dotychczasowe „rozgrywki miejskie”, zgodnie z hasłem „Lepszy Słupsk – jest to możliwe!

Ponadto uważamy, że prezes Andrzej Twardowski jest odpowiednim kandydatem na stanowisko Prezydenta Miasta Słupska w UM. Jego wiedza, doświadczenie, charyzma oraz skuteczność czynów na swoim polu aktywności
i funkcje, które wykonywał – to niezbite atuty nieporównywalnego kandydata na urząd Prezydenta Słupska podczas zbliżających się wyborów!

Andrzej Twardowski -„Lepszy Słupsk – jest to możliwe!”  #TwardyPrezydent!

A wszystkim Słupszczanom mającym skłonność do sentymentu i refleksji, polecamy wypowiedź dra Wojciecha Homendy:

Wielkie marzenia każdego z nas to często z pozoru mało istotne sprawy, bez których trudno nam żyć. Wspomnienia z dzieciństwa są zawsze bardzo silne. Wśród moich ważne miejsce zajmuje tętniące życiem centrum Słupska. O wyprawach do Domu Towarowego, kina Milenium, nieistniejącego już kiosku „Ruch”opowiadam moim dzieciom. Chciałbym ponownie spotkać tam znajomych, zrobić zakupy, odwiedzić kawiarenkę i bezpiecznie wrócić wieczorem do domu. Wierzę, że jest to możliwe!

Postaw na sprawdzoną i doświadczoną drużynę!
Członkowie Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego

[poll id=”18″]
Udostępnij.