[info]W dziale “Słowo Wyborcze” przedstawiamy felietony kandydatów na prezydenta Słupska. Mamy nadzieję że w ten sposób przybliżymy ich wyborcom. Nie będziemy ingerować w ich treść dając kandydatom i naszym czytelnikom własny osąd do spraw przedstawionych w felietonach. Za treści przesłane przez kandydatów więc nie odpowiadamy i możemy się z nimi nie zgadzać – redakcja GRYF24.pl[/info]

 Od wielu lat, mówi się w Słupsku o tzw. sitwie o układzie zamkniętym o wypływających i zmarnowanych pieniądzach, a wręcz o lewych interesach. Przerwanie tego stanu jest koniecznością, ponieważ ogranicza to rozwój miasta Słupska i drenuje budżet. Nie należne pieniądze, idą po prostu do prywatnych kieszeni.

Ryszard Bogusz / Nowa Prawica

Ryszard Bogusz / Nowa Prawica

Interesuje mnie zmiana systemowa, jak i racjonalne patrzenia na każdą wydaną złotówkę, czyli wprowadzenie całego szeregu uszczelnień wyciekających pieniędzy z budżetu miasta, ale jednocześnie, złodzieja należy doprowadzać we właściwe miejsce. Także mówi się w sposób jawny, iż za tzw. inwestycje, zainteresowany otrzymuje około 5 do 10% całości inwestycji. Uszczelnienie wypływu pieniądza, doprowadzi do wzrostu budżetu, który oceniam na około 25 do 50 mln zł.

Zapobiegnie temu, tylko uczciwy Prezydent Miasta Słupska, jak i Prezydent powinien zadbać o to, ażeby przetargi nie były pisane pod jakikolwiek podmiot gospodarczy. Należy także zlikwidować, tzw. kolesiostwo – zlecania kolegom. Wystarczy po prostu uszczelnić, wyciekające pieniądze z budżetu miasta Słupska.

Jest i negatywny aspekt tych spraw – nazwijmy to, iż gdyby „Prezydent Miasta” i biorę to w cudzysłów, gdy nie ma dowodów, iż nie jest to mowa o obecnym Prezydencie, trafiłby do Prokuratury czy Sądu i nawet jak będą niepodważalne dowody w sprawie, to włos z głowy mu nie spadnie. Straszne to jest, ale prawdziwe.

Odnosi się to także, do działań przyszłego Prezydenta Miasta Słupska z tzw. rodziny politycznej. Kto należy do rodziny politycznej pozostawiam Państwu do oceny.

Prezydent nie wywodzący się z jednej rodziny politycznej, będzie karany publicznie, także i medialnie, za „przejście przez ulicę w miejscu niedozwolonym”.

Kandydat na Prezydenta Miasta Słupska Ryszard Bogusz z ramienia Kongresu Nowej Prawicy

[poll id=”18″]
Udostępnij.