ratusz-slupsk-3-wiosna

Już w najbliższy piątek, 17 października słupszczanie będą się mogli wypowiedzieć którego kandydata na prezydenta Słupska poprą w listopadowych wyborach samorządowych. Urny pojawią się we wszystkich częściach miasta. Wieczorem wyniki prawyborów zostaną ogłoszona na antenie Radia Słupsk (Radia Koszalin), które jest organizatorem prawyborów. 

W piątkowych prawyborach, które odbędą się na miesiąc przed prawdziwymi wyborami, będzie można oddać głos na dziewięciu kandydatów na prezydenta Słupska (podajemy w kolejności alfabetycznej): Roberta Biedronia, Ryszarda Bogusza, Aleksandra Jacka, Adama Jaworskiego, Andrzeja Kaczmarczyka, Zbigniewa Konwińskiego, Roberta Kujawskiego, Mariusza Łacha i Andrzeja Twardowskiego.

Urny prawyborcze staną w siedmiu miejscach Słupska, głosowanie będzie się odbywało w godzinach 15-17 na kartach wyborczych opieczętowanych przez Radio Koszalin. Urny będą się znajdowały: na Starym Rynku, przed dworcem PKP przy u. Kołłątaja, przed marketem E.Leclerc przy ul. 11 Listopada, przed pawilonami handlowymi przy ul. Mochnackiego, pomiędzy marketami Biedronka i Netto przy ul. Hubalczyków, przed Młodzieżowym Centrum Kultury przy al. 3 Maja oraz przy przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Sobieskiego.

Urn wyborczych i prawidłowego przebiegu głosowania w prawyborach będą pilnowali przedstawiciele poszczególnych komitetów wyborczych. Po zakończeniu głosowania w prawyborach urny trafią do słupskiej redakcji Radia Słupsk, gdzie nastąpi komisyjne przeliczenie oddanych głosów. Obowiązuje zasada jak przy oficjalnych wyborach: dopuszczalne jest zakreślenie kratki tylko przy jednym nazwisku. W innym razie głos uznawany jest za nieważny.

Ogłoszenie wyników prawyborów na antenie Radia Koszalin około godziny 18.

Przyjdź na debatę i poznaj kandydatów

Podczas prawyborów na Stary Rynku odbędzie się debata kandydatów na prezydenta Słupska. Początek godzina 15.45. Każdy z kandydatów będzie miał pięć minut za zaprezentowanie swojego programu.

[poll id=”18″]
Udostępnij.