Rajd rowerowy nowymi drogami rowerowymi w gminie Słupsk.  Fot. Gmina Słupsk/facebook

Rajd rowerowy nowymi drogami rowerowymi w gminie Słupsk. Fot. Gmina Słupsk/facebook

Ponad 70 rowerzystów wzięło udział w uroczystym otwarciu nowych odcinków trasy rowerowej w gminie Słupsk: Bruskowo Wielkie – Gałęzinowo i Krzemienica Swołowo. Gmina Słupsk może być przykładem dla innych samorządów jak należy rozwijać infrastrukturę pieszo-rowerową. 

W niedzielę 12 października w niedzielę odbył się I Rajd rowerowy – „Ze Szprychą po Gminie Słupsk”. Mimo wilgotnej pogody i mżawki przyjechało ponad 70 rowerzystów. Rajd był końcowym elementem projektu ” Budowa i oznakowanie szlaków rowerowych w Krainie w Kratę”.

Każdy rowerzysta otrzymał kamizelkę odblaskową oraz pamiątkowy magnes. Trasa wiodła przez Bierkowo, Bruskowo Wielkie, Gałęzionowo, Krężołki, Gajki, Krzeminicę do Swołowa. Były to nowe odcinki tras rowerowych zbudowane w ostatnim czasie na terenie gminy Słupsk.

W Bruskowie Wielkim na rowerzystów czekała pani wójt – Barbara Dykier. Otwarcia nowej ścieżki, która wiedzie od Bruskowa Wielkiego do Gałęzinowa dokonali rowerzyści. Kolejnym miejscem, gdzie na rowerzystów czekała pani wójt było Swołowo. Nowy odcinek trasy rowerowej Krzemienica – Swołowo rowerzyści otworzyli głośnymi dzwonkami.

W zagrodzie Albrechta na rowerzystów czekał ciepły posiłek, napoje oraz zawody strzeleckie przygotowane przez Stowarzyszenie Szprycha. Uczestnicy rajdu mogli również skorzystać z przejażdżki bryczką, a także zobaczyć i uczestniczyć w instruktażu nordic walking i nordic skating.

Gmina Słupsk od lat regularnie rozwija sieć dróg rowerowych, czym zachęca słupszczan do osiedlania się na jej terenie. Z wielu miejscowości, m.in. Siemianic, Swochowa, Krępy, Bierkowa, Bruskowa Wielkiego, Krzemienicy, czy Swołowa do pracy do Słupska można już bezpiecznie dojechać rowerem. W przyszłym roku drogą rowerową będzie połączone ze Słupskiem Redzikowo, powstanie też droga rowerowa w dolinie rzeki Moszczeniczki. W kolejnych latach powstanie droga rowerowa m.in. do Lubuczewa i Wrześcia.

 

Udostępnij.