fot. Kanał 6

fot. Kanał 6

W czwartek odbędzie się pierwszy po wakacjach „obywatelski czwartek”. Tym razem mieszkańcy trzeciego okręgu wyborczego porozmawiają między innymi o rewitalizacji śródmieścia.

Zgodnie z obietnicą obywatelskie czwartki powróciły po wakacjach. Spotkania organizowane przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich mają na celu przede wszystkim debatę społeczną i wspólne wypracowywanie rozwiązań. Czego będą dotyczyć najbliższe konsultacje?

Wiadomo już, że zaproszeni zostaną radni z trzeciego okręgu wyborczego – śródmieścia. Tomasz Keler reprezentujący Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku zapowiada rozmowy o sprawach ważnych dla mieszkańców tego rejonu. Mają one dotyczyć przede wszystkim rewitalizacji starego miasta.

Do tej pory odbyły się dwa takie czwartki. Co ważne, spotkania przynoszą jednak efekty. Po pierwszym czwartku zawiązała się grupa radnych skupiających się na organizacji ruchu pieszego w ciągu powstającej wewnętrznej obwodnicy miasta. Sprecyzowali m.in. mechanizmy, za pomocą których finansowane mają być dodatkowe przejścia dla pieszych.

W czwartek (9 października) spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych i Logistycznych przy ulicy Niedziałkowskiego 2 w sali 205. Początek o godzinie 17.

źródło: Kanał 6

Udostępnij.