Zbiórka żywności / fot. Łukasz Tomczak

Zbiórka żywności / fot. Łukasz Tomczak

Już w najbliższy piątek i sobotę w sklepach na terenie Słupska, Ustki, Kępic, Lęborka, Wicka oraz Wejherowa, Luzina, Pucka i Władysławowa organizujemy zbiórkę żywności na rzecz walki z niedożywieniem dzieci – Podziel się Posiłkiem. W akcję zaangażowało się około 800 wolontariuszy.

zbiorka-zywnosciW całej Polsce 160 tysięcy dzieci cierpi codziennie z powodu niedożywienia. W 41 % klas, szkół podstawowych są dzieci niedożywione lub wymagające dożywiania ( według badania MillwardBrown, wykonanego na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności oraz firmy Danone 2013 ). Każdy z nas może mieć realny wpływ na rozwiązanie problemu niedożywienia w Polsce. Wystarczy w dniach 3-4 października zrobić większe zakupy i przekazać je naszym wolontariuszom, którzy będą czekali na klientów sklepów spożywczych w okolicach kas.

Płatki śniadaniowe, kasza, ryż, olej, dania dla dzieci to produkty rekomendowane podczas akcji. Po zbiórce zostaną one przekazane do organizacji, które zajmują się codzienną opieką niedożywionych dzieci tj. świetlice, domy dziecka, towarzystwo przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia i instytucje pomagające najuboższym dzieciom i młodzieży.

info: Bank Żywności Słupsk

 

Udostępnij.