Paczki Powitalne dla maluchów

W gminie Słupsk każdy nowonarodzony maluch otrzyma Paczkę Powitalną

Gmina Słupsk umiejętnie ściąga na swoje tereny nowych mieszkańców a razem z nimi podatki. A teraz też  chce pomagać rodzinom. Jednym z elementów będą Powitalne Paczki dla nowonarodzonych mieszkańców gminy.

Podczas ostatniej sesji Radni Gminy Słupsk podjęli uchwałę w sprawie programu Pomocy dla Rodzin „Nasza Gmina to Rodzina”. Nazwę programu wymyślili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Bierkowie. Uchwała skupia w sobie wszystkie działania prorodzinne, które są oferowane przez gminę rodzinom. W uchwale znajduje się szczegółowy opis zadań, które są realizowane przez Gminę Słupsk w poszczególnych obszarach. Są to : pomoc społeczna, edukacja, ochrona zdrowia, sport i rekreacja, rozwój infrastruktury.

W uchwale swoje miejsce znalazły również trzy nowe inicjatywy prorodzinne. Jedną z nich jest Powitalna Paczka, którą otrzyma każdy nowonarodzony mieszkaniec Gminy Słupsk. Znajdą się niezbędne dla malucha rzeczy – pieluchy, chusteczki, ręcznik kąpielowy i maskotka – gminny bociek. To nowa inicjatywa mająca na celu podkreślenie, że każdy mieszkaniec jest dla nas ważny i pragniemy, aby już od najmłodszych lat czuł się doceniany i wyjątkowy. To również pomoc dla rodziców, którzy i tak ponoszą duże wydatki w związku z przyjściem na świat nowego członka rodziny – mówi Ewa Guzińska z Urzędu Gminy Słupsk.

Na terenie gminy będą także sukcesywne tworzone na bazie świetlic Gminne Centra Rodziny. Będą to miejsca spotkań, warsztatów edukacyjnych, manualnych kulturalnych itd. Świetlice te będą stanowiły centrum wsi, i mają służyć nie tylko dzieciom ale również całym rodzinom.

W ramach obszaru działania „Rozwój Infrastruktury” zaplanowano między innymi: dostosowanie budynków administracji publicznej dla potrzeb matek z dziećmi – zamontowanie przewijaków, ustawienia pierwszeństwa dla rodzin z dziećmi, kobiet w ciąży.

Program „Nasza Gmina to Rodzina” ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Udostępnij.