fotodaj

Już w najbliższą sobotę, 27 września zapraszamy do wzięcia udziału w plenerze fotograficzno-filmowym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. Dla uczestników po raz pierwszy będą udostępnione takie miejsca jak piwnice zabytkowej siedziby biblioteki. Serdecznie zapraszamy, już można się zapisywać. Udział jest bezpłatny. 

Impreza pod nazwą „Foto Daj” nawiązuje do Photoday, czyli popularnych na całym świecie plenerów fotograficznych dla amatorów fotografii. Jednak słupska edycja sięga dużo dalej, bo nie ogranicza się wyłącznie do robienia fotografii w ciekawym miejscu, ale również robienia krótkich filmów i animacji.

Na pierwszą edycję Słupskiego Foto Daj zapraszamy w sobotę, 27 września o godzinie 11. do niesamowitego miejsca jakim jest zabytkowy gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej przy ul. Grodzkiej w Słupsku. To dawny kościół pod wezwaniem św. Mikołaja. Podczas pleneru Foto Daj uczestnicy będą mogli zajrzeć w miejsca na co dzień nie dostępne czytelnikom biblioteki, jak podziemia. Poza tym do dyspozycji będą sale wypożyczalni i czytelni.

Nie ma ograniczeń dla wyobraźni, zdjęcia nie muszą być robione w taki sposób jak jesteśmy przyzwyczajeni robić to na co dzień uwieczniając otaczający nas świat.

Być może wpadnie wam do głowy jakiś ciekawy pomysł, może da się wykorzystać jakiś motyw, rekwizyt, zaaranżować scenę? – zachęca Krzysztof Tomasik, fotoreporter i pracownik Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. – Poza zdjęciami czekamy też na krótkie filmiki i ciekawe animacje. Zachęcamy do popuszczenia wodzy fantazji i wykorzystania tego magicznego miejsca jakim jest biblioteka do zrobienia niekonwencjonalnych i ciekawych fotografii.

Być może spotkacie ducha sławnego poety czy powieściopisarza ;)

Zapisywać można się przez faceeboka na specjalnie utworzonej stronie eventowej KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA PLENER FOTODAJ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ. Jeśli ktoś nie jest zarejestrowany na facebooku, może zapisać się na miejscu tuż przed rozpoczęciem pleneru.

Uwaga przed zgłoszeniem się do konkursu koniecznie przeczytaj regulamin – Foto Daj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku regulamin

Najciekawsze prace zostaną wyróżnione przez jurorów oraz zostaną wyświetlone na murach biblioteki podczas specjalnej projekcji. Organizatorami pleneru Foto Daj są: Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej i redakcja portalu Gryf24.pl

Udostępnij.