Rozpoczął się remont drogi nr 213. Drogowcy zapowiadają utrudnienia.

Rozpoczął się remont drogi nr 213. Drogowcy zapowiadają utrudnienia.

Rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 213 na odcinku Lubuczewo – Wrzeście (gm. Słupsk). Drogowcy zapowiadają utrudnienia i proszą kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. 

Remont będzie odbywał się na odcinku trzech kilometrów, od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 213 z drogą do Rowów w Lubuczewie do miejscowości Wrzeście (do skrzyżowania z drogą na Kępno). Wykonawcą jest forma Strabag, która ma m.in. odnowić nawierzchnię (frezowanie starej i położenie nowej masy bitumcznej), poprawić chodniki, wjazdy na posesje i zatoki autobusowe. Termin wykonania prac mija 30 listopada 2014 roku. Inwestycja kosztuje 2,7 miliona złotych.

Remont rozpoczyna się w Lubuczewie i kończy we Wrześciu. Kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami, już wprowadzono ograniczenia, m.in. ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę, zakaz wyprzedzania oraz zwężenie drogi. Okresowo będzie też prowadzony ruch wahadłowy. Drogowcy proszą kierowców o wyrozumiałość i stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Droga wojewódzka nr 213 Słupsk – Puck o długości 109 kilometrów to jedna z najbardziej uczęszczanych tras na Pomorzu. Szczególnie latem natężenie ruchu jest bardzo duże, to tędy jadą turyści nad morze m.in. do Łeby. Droga jest w złym stanie technicznym dlatego jest remontowana tylko cząstkowo na wybranych fragmentach.

 

Udostępnij.