SPO przedstawia program / fot. M.Wirkus

SPO przedstawia program / fot. M.Wirkus

Słupskie Porozumienie Obywatelskie przedstawiło dziś program stowarzyszenia, a wkrótce komitetu wyborczego. Przedstawiło też oficjalnie nowego członka stowarzyszenia czyli Wojciecha Gajewskiego byłego radnego miejskiego z SLD.

Stowarzyszenie nawiązało również współpracę z organizacją z Miastka czyli Miasteckim Porozumieniem Obywatelskim. Nie wykluczone że powstaną kolejne stowarzyszenia na podstawie słupskiego SPO też w innych miastach – kolejnym nieoficjalnie ma być Lębork. Prezesowi Twardowskiemu marzy się taka organizacja, która mogła by wystawić kandydatów do sejmiku wojewódzkiego.

 Stowarzyszenie na konferencję wybrało przystanek autobusowy na ul. Grunwaldzkiej tuż przy budowie słupskiego akwaparku. – Miejsce jest symboliczne. Każdy tę symbolikę może zinterpretować w dowolny sposób – powiedział Andrzej Twardowski prezes Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego. Symboliczna ma być też data konferencji czyli 15 lipca czyli 604 rocznica bitwy pod Grunwaldem, dlatego na konferencji byli też średniowieczni rycerze ze Słupska biorący udział w niedawnej inscenizacji bitwy.

Ale najważniejszym punktem programu było przekazanie programu z jakim stowarzyszenie chce iść w jesiennych wyborach samorządowych pt. „Lepszy Słupsk – to jest możliwe!”. SPO kończy kompletować listy kandydatów na radnych, ale nie chce jeszcze przedstawić oficjalnie kandydata organizacji na prezydenta miasta.

Program Słupskiego Porozumienia Obywatelskiego

[poll id=”16″] [poll id=”9″]
Udostępnij.