Obywatelski Czwartek / fot. M.Wirkus

Obywatelski Czwartek / fot. M.Wirkus

W czwartek odbyło się drugie spotkanie z serii Obywatelskich Czwartków. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. L mieszkańcy tego regionu spotkali się z radnymi miejskimi. Mimo zaproszenia nie dotarli przedstawiciele ratusza i ZIM-u.

Dużym problemem dla obecnych mieszkańców jest budowa ringu. Mają żal do władz że trasa drogi krajowej nr 21 będzie przebiegała tuż pod ich domami. Także wypominają władzy brak prawdziwych konsultacji z mieszkańcami projektu trasy. Problemy mieszkańców nie trafiały jednak do tych co trzeba. Na spotkanie dotarli radni miejscy – Paweł Szewczyk (SLD), Beata Chrzanowska (PO), Tadeusz Bobrowski (PiS), Maciej Maraszkiewicz (PO) i także Marek Biernacki (PO – radny wojewódzki). Ale nie dotarli mimo zaproszenia przedstawiciele ratusza i ZIM-u.

Szkoda jedynie że zabrakło konstruktywnej dyskusji – a wylewano tylko ogólne żale na sprawy, których niestety nie mamy wpływu.

Takie spotkania mimo gorącej dyskusji jednak mają efekty. Dzięki pierwszemu spotkaniu miesiąc temu – miasto zdecydowało o tym że będą na ul. 11 listopada przejścia ze światłami przez ring przy szkołach. Światła zostaną wybudowane z pieniędzy miasta.

Spotkanie prowadził red. Piotr Głowacki z Radia Słupsk, a zorganizowało Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.

Udostępnij.