Parada Bajek 2013 w Słupsku

Parada Bajek w Słupsku przejdzie ulicami Słupska

W poniedziałek 23.06, w godzinach 10:00 – 12:00, ulicami centrum miasta miała przejść V Parada Bajkowa zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 6, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejskie Przedszkole nr 7. Niestety szyki organizatorom pokrzyżowała pogoda. Paradę przeniesiono na wrzesień br.

PARADA BAJKOWA, organizowana w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, jest podsumowaniem rocznej współpracy uczestniczących w niej instytucji. Do uczestnictwa zaproszeni zostali uczniowie klas początkowych oraz dzieci z kilku słupskich przedszkoli. Tegoroczna parada odbędzie się pod hasłem: Parada Kapeluszowa.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” rozpoczęła się w naszej szkole w roku szkolnym 2007/2008. Kierowana jest ona do uczniów naszej szkoły, ale również do dzieci z innych placówek – szkół i przedszkoli. Akcja ma na celu zachęcanie dzieci do czytania i uświadamianie rodzicom ważnej roli czytania dzieciom książek. Dzięki czytaniu książek dzieci rozwijają język i słownictwo, uczą się wyrażania myśli i rozumienia innych, pobudzają fantazję, rozwijają myślenie, rozszerzają wiedzę – wylicza zalety czytania Iwona Ollik, jedna z organizatorek Parady Bajkowej (Szkoła Podstawowa nr 6).

Bajkowi przebierańcy przejdą ulicami centrum spod szkoły na dziedziniec biblioteki, gdzie wezmą udział w zabawie tanecznej przygotowanej przez Szkołę Tańca „Frajda” oraz obejrzą pokaz kapeluszowej mody przygotowany przez uczniów Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Informatycznych.

Parada bajkowa jest imprezą cykliczną. W roku szkolnym 2009/10 wpadłam na pomysł zorganizowania masowej imprezy pn. PARADA BAJKOWA, która już na stałe wpisała się w kalendarz naszej szkoły, biblioteki, ale także w kulturalny kalendarz naszego miasta. Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem i zatacza coraz szersze kręgi. W każdym roku impreza ta odbywa się pod innym hasłem: Baśnie, bajki, bajeczki…Andersen, Koty i kotki, Wiersze Jana Brzechwy – ZOO. W tym roku szkolnym w przygotowania imprezy włączyła się p. Anna Wilma z Miejskiego Przedszkola nr 7, która to właśnie podsunęła pomysł na paradę KAPELUSZOWĄ. Wspólnie z naszym korowodem – w którym uczestnikami będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 (grupy zerowe, klasy 1, Koło Miłośników Książek), dzieci ze słupskich przedszkoli (MP 1, MP 5, MP 6, MP 7), bawić się będzie Liceum Plastyczne (które współpracuje z nami już trzeci rok), Szkółka Tańca FRAJDA oraz grupa MROCZNA STRONA KALAFIORA. Będą też nasi przyjaciele, którzy uatrakcyjnią całość.

Zapraszamy

Kotka na Szpilkach

 

Udostępnij.