Słupskie judo sięga po kolejny sukces w tym roku. Nasze Miasto ma kolejnego Mistrza Polski w judo. Jest nim Tomasz Błoński zawodnik TS Judo Gryf Słupsk, który wywalczył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Oleśnicy, w kategorii 55 kg.

Świetny występ Tomka Błońskiego to efekt wieloletniej pracy ,którą ten młody judoka wykonuje pod okiem Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora.Tomasz Błoński jest uczniem 1 klasy Liceum Ekonomicznego w Słupsku. W drodze po złoty medal pokonał przed czasem zawodników z Katowic,Wrocławia,oraz Bytomia.W walce finałowej pokonał na punkty Michała Dybę (Wrocław) wykonując rzut seoi-nage. T.Błoński to zawodnik bardzo perspektywiczny ,który nie tylko potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności, ale pokazał ,że Polski Związek Judo powinien stawiać na tego młodego sportowca z grodu nad Słupią.

Bardzo blisko medalu był inny słupszczanin Konrad Szatkowski ( 50 kg). Konrad to kolejna nadzieja słupskiego judo,który sprawił ogromną niespodziankę ,będąc najmłodszym zawodnikiem w tej grupie wiekowej walczył bez respektu i był bardzo blisko sprawienia wielkiej niespodzianki.W walce o brązowy medal na punkty przegrał z zawodnikiem z Tarnowa .5 miejsce wywalczone przez Konrada to dobry prognostyk na przyszłość dla tego młodego judoki.
Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Patryk Kastner( 60 kg). Punktowane 9 miejsce wywalczyła Anna Nazaruk (  70 kg),która powróciła do treningu po ciężkiej kontuzji i dzięki  pomocy Kliniki Salus w Słupsku, nie tylko zdołała powrócić do zdrowia ,ale i dzielnie walczyć na matach w Oleśnicy.

12  miejsca wywalczyli Jakub Serafin ( 55 kg) oraz Jakub Siedlikowski (66kg). To judocy ,którzy zdaniem trenerów w przyszłym roku będą walczyć będą o medale. Na walkach eliminacyjnych zakończyli swój występ Łukasz Gołojuch (55 kg) oraz Przemysław Błoński(81 kg).Lukasz i Przemek to bardzo ambitni sportowcy , którzy w kolejnych startach udowodnią ,że mają ogromny potencjał sportowy. TS Judo Gryf Słupsk został sklasyfikowany na 5 miejscu w Polsce w punktacji klubowej w kategorii chłopców.

To kolejny piękny sukces  słupskiego judo ,które w tym roku obchodzi jubileusz 45 lecia działalności. Gryfici po raz kolejny potwierdzają, że warto na nich stawia. Słupsk ma w tym roku już dwóch Mistrzów Polski. Są nimi w kategorii młodzika Bartosz Szaniawski oraz w grupie juniora młodszego Tomasz Błoński.