Dzień Dziecka 2013 na Nowobramskiej / fot. M.Wirkus / archiwum

Dzień Dziecka 2013 na Nowobramskiej / fot. M.Wirkus / archiwum

Coraz bardziej umierająca ulica Nowobramska w Słupsku ma ożywić się na czas wakacji. Pierwszą oznaką będzie uruchomienie punktów Informacji Turystycznej i Informacji Europejskiej w pustym przez większość roku tramwaju. Latem na ulicy zorganizowanych zostanie kilka dużych imprez plenerowych, w tym przez Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.

Leżącą w centrum Słupska ulicę Nowobramską trudno uznać za serce miasta. W pobliżu coraz więcej sklepów pustych, a słupszczanie zaglądają tutaj coraz rzadziej. Ostatnią imprezą w tym miejscu był „Dzień Dziecka”, zorganizowany rok temu przez telewizję Kanał 6 oraz Stowarzyszenie Nasz Słupsk. W tym roku Nowobramska ma ożyć na czas wakacji – zapewniają ludzie odpowiedzialni za obsługę turystyczną miasta. Zwiastunem zmiany ma być otwarcie pustego przez niemal cały rok tramwaju.

Jacek Szuba, prezes Agencji Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” zapewnia, że i w samym tramwaju będzie działo się bardzo wiele. Już w nim został umieszczony punkt Europe Direct. Wprawdzie otwarty jest na razie tylko do godziny 15, ale – jak twierdzi prezes Szuba – każdy zainteresowany sprawami europejskimi będzie mógł z niego skorzystać. „To pokłosie przyznania Słupskowi nagrody Rady Europy, z której bardzo się cieszymy. Jest to rok wyjątkowy dla miasta i dlatego punkt Europe Direct został umieszczony w tak eksponowanym miejscu” – wyjaśnił prezes Szuba.

Od lipca na ulicy Nowobramskiej miasto zacznie organizować imprezy skierowane do szerokiego kręgu mieszkańców Słupska. Jacek Szuba zapowiada w połowie lipca rocznicę urodzin Anny Łajming, a w ramach tej okolicznościowej imprezy planowane jest przedstawienie dla dzieci, czytanie bajek i promocja audiobooka . W ostatni weekend lipca zagości na Nowobramskiej wystawa przygotowana przez Centrum Nauki „Kopernik”. Ponieważ ekspozycja znajdzie się w dawnych delikatesach, organizatorzy zamierzają zapewnić osobom oczekującym na wejście miłe spędzenie tego czasu.

W tym roku pracownicy słupskiej Agencji Promocji Regionalnej zauważyli, że ulica Nowobramska jest deptakiem i warto zachęcać słupszczan, by nią spacerowali. W tym celu, obok tramwaju, ma powstać pierwszy w tym miejscu ogródek gastronomiczny.

źródło: Kanał 6

Udostępnij.