W tym roku po raz 17 Zlot Pojazdów Wojskowych w Darłówku / fot. M.Wirkus

W tym roku po raz 17 Zlot Pojazdów Wojskowych w Darłówku / fot. M.Wirkus

Po Łebie i Ustce sprawdzamy jakie imprezy w letnim sezonie 2014 przygotowało Darłowo. Nie zabraknie klasyków czyli już 17 edycja Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych, Festiwalu Media i Sztuka, czy Reggaenewalde Festiwalu promującego muzykę reggae. Darłowo mocno stawia na żeglarstwo, będzie więc kilka imprez z żaglami w tle. Nie będzie zapowiadanych wcześniej wojskowych pokazów lotniczych.

Na rozpoczęcie wakacji Miasto Darłowo wraz z Federacją Szkół Żeglarskich ISSA w dniach 26 – 28 czerwca zorganizuje Bałtycką Inaugurację FESTIWALU ŻAGLI w Porcie Darłowo. Dla żeglarzy, amatorów żeglarstwa i wszystkich gości zaplanowano szereg atrakcji w tym m.in. uroczyste rozpoczęcie Festiwalu Żagli ISSA 2014 na Bałtyku, prezentacja jachtów i załóg, regaty o Puchar ISSA, festyn w iście żeglarskim klimacie. W ramach niego: mini targi sprzętu żeglarskiego, wykłady i prezentacje prowadzone przez instruktorów Federacji Szkół Żeglarskich ISSA, zabawy i konkursy, koncerty muzyczne w tym szanty i nie tylko (koncerty: m.in. Handszpaki, Niezbędny Balast, Shakin’ Daddies), inscenizacje i animacje oraz wiele innych atrakcji. Na imprezie nie zabraknie Kompanii Reprezentacyjnej Zespołu Szkół Morskich w Darłowie oraz zestawu niespodzianek przygotowywanych przez Morsaków z Darłowa. Żeglarze, podczas dwóch dni regatowych zmagać się będą w wyścigach morskich na wysokości Portu Darłowo. Kto w zmaganiach z wiatrem i wodą okaże się najlepszy w Darłowie – o tym przekonamy się już 27 i 28 czerwca br.

Jak co roku na przełomie czerwca i lipca (30 czerwca – 6 lipca) odbędzie się Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych.  W tych dniach na darłowskiej patelni odbędzie się wiele imprez z militariami w tle: bazar militarny, kuchnia wojskowa, wystawa dioram, przejażdżki pojazdami wojskowymi, prezentacja pojazdów wojskowych, zabytkowego sprzętu wojskowego, amerykańskich pojazdów: Welis, Harley Dawidson, Transporter M113 i inne. A wieczorami odbędą się koncerty i imprezy muzyczne.

1–3 lipca odbędzie się Bakista Cup czyli II Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Regaty te mają promować nowo powstające mariny Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego w tym port w Darłowie – jeden z czterech portów, który po raz kolejny włączył się w organizację tejże imprezy.  Najbardziej widowiskowy będzie wyścig po redzie Portu Morskiego Darłowo. Rozpocznie się on o 11.00 (2.07.2014 r.) i będzie go można obserwować zarówno z falochronów portowych jak i samej plaży. Załogi rywalizować będą o „Błękitną Wstęgę Darłowa – 2014” – nagrodę Burmistrza Darłowa dla jachtu żeglarskiego, który w najkrótszym czasie pokona wyznaczoną trasę w morskim wyścigu na Redzie Portu Darłowo.

10-13 lipca w Darłówku na Plaży Wschodniej rozgości się Festiwal Media i Sztuka 2014. – Spotkania z dziennikarzami i artystami. Koncerty i konkurs muzyczny. Wystawy fotografii i malarstwa. Kino letnie.
To wszystko i jeszcze więcej w pięknym nadmorskim plenerze na tle urokliwego portu i najpiękniejszego na świecie zachodu słońca.

Tak było w 2013 roku na festiwalu Media i Sztuka ;)

Dla lubiących motocykle i cross w niedalekim Malechowie w Forcie Marian 19-­20 lipca odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski ENDURO. W dniach 21 – 27 lipca cykliczna impreza filmowa czyli Festiwal Filmów Skandynawskich. Na przełomie lipca i sierpnia (31 lipca – 2 sierpnia) zapraszamy na Darłowskie Spotkania Literackie SMAKI ŻYCIA. Na początku sierpnia na plaży rozłoży się Projekt Plaża TVN.

W dniach 8-­9 sierpnia odbędzie się Reggaenewalde Festiwal i Darłowo stanie się na ten czas pomorską Stolicą Muzyki Reggae.  Wystąpią zespoły Natural Dread Kilazz, HABAKUK, PAPRIKA KORPS, BETHEL, PAIAKA z Francji, LOONEY ROOTS z Niemiec, FREAKIN RUDEBOYS, ZEBRA SOUND SYSTEM, HEAVEN, FOLIBA, SUBMISSION

Natural Dread Kilazz będzie jedną z gwiazd Reggaenewalde Festiwal

15 sierpnia obchody Święta Wojska Polskiego / Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i także spotkanie w Latarni Morskiej w Darłowie z okazji święta latarni morskich. 21-24 sierpnia odbędą się kolejne regaty w Darłowie czyli Międzynarodowe Morskie Mistrzostwa Polski w KWR i ORC International.

22 sierpnia odbędzie się PIKNIK LOTNICZY w Darłówku Zachodnim w Jednostce Wojskowej. Niestety nie odbędą się zapowiadane pokazy lotnicze nad Morzem Bałtyckim.

Przez cały lipiec i sierpień odbędą się Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej najczęściej w kościele św. Gertrudy.

Udostępnij.