Od września w słupskim „Mechaniku” będzie można zdobyć zawód obuwnika. Klasa obuwnicza powstanie we współpracy ze słupską Spółką Gino Rossi. Będzie ona działać pod patronatem firmy, która zapewni uczniom możliwość odbycia praktyk, a po zakończonej nauce znalezienie zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym. Czy będzie na tyle popularna jak w szkole obuwniczej przy dawnej Fabryce Obu”Alka” ?

MechanikGinorossi

fot. ZSMiL w Słupsku

Kierunek jest atrakcyjny dla młodych ludzi ze względu na unikalny profil nauczania oraz zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy. Do podjęcia pracy w zawodzie obuwnik wymagane jest wykształcenie zawodowe, zdobyte w trakcie 3-letniego cyklu kształcenia na podbudowie gimnazjum. Obuwnik może być zatrudniony na stanowiskach produkcyjnych w różnej wielkości przemysłowych zakładach obuwniczych o zmechanizowanym cyklu produkcyjnym, w zakładach produkujących materiały i akcesoria obuwnicze, świadczących usługi kooperacyjne oraz warsztatach naprawczych realizujących indywidualne zamówienia.

Gino Rossi to firma, która jest dziś jedną z najwyżej cenionych polskich marek w segmencie produkcji i sprzedaży obuwia oraz akcesoriów najlepszej jakości. Została założona w 1992 roku w Słupsku dzięki współpracy polskich i włoskich partnerów, którzy postanowili połączyć doświadczenie i wykorzystać je do stworzenia skórzanego obuwia męskiego i damskiego dla wymagających klientów. Spółka zawdzięcza swoją nazwę jednemu z sześciu założycieli, włoskiemu fabrykantowi Gino Rossi, który wraz z udziałami podarował firmie swoje imię i nazwisko. Do dziś w Słupsku znajduje się główna siedziba Spółki Gino Rossi S.A. oraz fabryka wytwarzająca buty marki Gino Rossi. Wysoka jakość, najlepsze polskie i włoskie komponenty oraz niepowtarzalne wzornictwo zaowocowały błyskawicznym wzrostem popularności i rozwojem marki.

Większość butów marki Gino Rossi produkowana jest w fabryce w Słupsku. Kolekcja jest uzupełniana także damskimi i męskimi wzorami importowanymi od zaprzyjaźnionych dostawców z Włoch. Doskonała renoma produktów marki Gino Rossi w świecie mody jest przykładem na to, że najlepsza sztuka szewska może wpisać się w nowoczesny model biznesowy. Obecnie firma Gino Rossi zatrudnia ponad 800 osób, dysponuje szeroko rozbudowaną siecią sprzedaży z ponad 70 salonami firmowymi i 26 za granicą (między innymi w Berlinie, Pradze, Kaliningradzie), a także 10 sklepami outletowymi.

Gino Rossi jest jednym z największych pracodawców w regionie, a siłą marki są ludzie. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych firma zyska wykwalifikowanych pracowników, a absolwenci „Mechanika” oprócz wiedzy i praktyki zdobędą możliwość zatrudnienia.

Udostępnij.