Judocy TS Gryf Słupsk / fot. klub

Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk / fot. klub

Patryk Kastner judoka TS Judo Gryf Słupsk otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy kadetów w Atenach w Grecji. Mistrzostwa odbędą się w dniach 4-7.07.2014. Jest to ogromny sukces tego młodego sportowca, który trenuje od 2009 roku w słupskim Gryfie. Niestety potrzebuje funduszy na ten wyjazd.

Niestety aby słupszczanin mógł wyjechać na Mistrzostwa musi pokryć koszt wyjazdu  – a to niemała kwota ok. 4 000 zł. Klubu niestety nie stać na pokrycie takich kosztów i dlatego Zarząd TS Judo Gryf Słupsk zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mogą pomóc Patrykowi w realizacji jego sportowych marzeń.Patryk Kastner jest uczniem 1 klasy Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. Posiada stopień szkoleniowy 2 kyu. Za wyniki sportowe w sezonie 2013/14 uzyskał I klasę sportową.

W Elblągu 31.05.2014 r. aż 8 judoków z TS Judo Gryf Słupsk wywalczyło kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 12-15.05.2014 r. w Oleśnicy. To kolejny sukces słupskich judoków ,którzy bardzo licznie zaprezentują się na najważniejszej imprezie sportowej w tej grupie wiekowej i walczyć będą o medale Mistrzostw Polski. Zawodnicy we wszystkich swoich walkach realizowali założenia uzgodnione przed startem, które miały na celu przede wszystkim zakwalifikowanie się do OOM oraz wyeliminowanie ewentualnych jeszcze błędów.

Judocy z Gryfa nie zawiedli i przebrnęli przez trudne eliminacje i będą reprezentować Słupsk na zawodach centralnych. Bezkonkurencyjni w swoich wagach byli Patryk Kastner (60kg) i Tomasz Błoński (55kg), którzy wygrali wszystkie swoje walki i wywalczyli 1 miejsca. Kwalifikacje zdobyli również Konrad Szatkowski (50kg), Jakub Serafin (55kg), Jakub Siedlikowski( 66 kg), Anna Nazaruk (70kg), którzy zajęli 3 miejsca w swoich wagach oraz Łukasz Gołojuch (55kg) i Przemysław Błoński (81kg) , którzy zajęli 5 miejsca. Oni również pojadą na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Mniej szczęścia a może i pecha miała Sandra Bill (63kg), która niestety przegrała decydującą o kwalifikacji walkę. Jest rezerwową zawodniczką. OOM odbędzie się w dniach 14-15.06.2014 w Oleśnicy.

Udostępnij.