fot. Kanał 6

Laureaci konkursu „8 Wspaniałych” / fot. Kanał 6

Pomagają zwierzętom, opiekują się młodszymi kolegami i organizują różnego rodzaju akcje. To tylko niektóre z form aktywności, jakimi zajmują się laureaci konkursu „8 Wspaniałych”. Za ich pracę podziękowali im przedstawiciele władz miasta.

„8 Wspaniałych” to konkurs ogólnopolski, którego jeden z etapów odbywa się na szczeblu lokalnym. Już po raz dziewiętnasty komisja wyłoniła najlepszych wolontariuszy z miasta i powiatu słupskiego. Dzięki tej inicjatywie poznać możemy tych, którzy bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym.

W tym roku grono nagrodzonych powiększyło się o kolejne osoby. W sumie, od początku trwania konkursu, jest już 158 laureatów w naszym mieście. W tej edycji wystartowało 26 kandydatów, spośród których wybrano ośmiu Wspaniałych i trzy osoby wyróżnione.

Sukcesu nagrodzonym pogratulował wiceprezydent Andrzej Kaczmarczyk. „Jesteście wyróżnieni spośród dziesiątek waszych kolegów i koleżanek, którzy pracują na rzecz innych. Człowiek z natury jest dobry i chce pomóc innym. Dzięki tej pomocy zmieniacie otoczenie wokół siebie na lepsze, życzliwsze, pokojowo usposobione. Dzięki temu wszystkim lepiej jest żyć, a wy macie z tego satysfakcję” ‒ powiedział wiceprezydent miasta.

Oficjalne wręczanie nagród zakończyło się wspólnym zdjęciem. Wśród wyróżnionych byli uczniowie ze Słupska i Sycewic. Laureaci konkursu są z natury bardzo skromni, a bycie wolontariuszem stało się dla nich codziennością. Z jakiego spośród realizowanych przedsięwzięć byli najbardziej dumni? Zdaniem Martyny Szabat – ze współuczestnictwa w akcji, której celem było ratowanie życia pana Rafała. Młodzi poszukiwali dla niego dawców szpiku kostnego. „Nasza akcja udała się! Znaleźliśmy szpik i ostatnio pan Rafał dostał nowe życie” – powiedziała z radością wolontariuszka. Inny Wspaniały – Przemek Zalewski – opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z pracą w hospicjum. Przyznaje, że z niepokojem wstępował w mury tej placówki, wiedząc, że po drugiej stronie czekają bardzo chorzy. Teraz cieszy się, że pokonał swoje wewnętrzne opory. Uśmiech osób, którym – pomagając – towarzyszy w cierpieniu, jest najlepszym dla niego wzmocnieniem.

Przemek Zalewski został także nominowany do reprezentowania naszego regionu podczas ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się w Kamieniu Pomorskim. Natomiast wszyscy laureaci zostali zaproszeni do uczestniczenia w tej gali.

Udostępnij.