fot. Kanał 6

Ścieżka rowerowa wzdłuż alei 3 maja – doczeka się naprawy / fot. Kanał 6

Ponad pół roku musieli czekać słupscy rowerzyści na naprawę ścieżki rowerowej, biegnącej wzdłuż alei 3 Maja. Trasę oddano do użytku jesienią ubiegłego roku trasa i od początku cykliści mieli sporo uwag do jej wykonania. Władzom miasta dopiero teraz udało się wymóc na wykonawcy dokonanie poprawek.

Ścieżka rowerowa przy alei 3 Maja powstała w ubiegłym roku po wielu latach oczekiwania. Rowerzystom nie było jednak dane długo cieszyć się udogodnieniem. Szybko okazało się, że nowa nawierzchnia ma poprzeczne i podłużne nierówności, które uniemożliwiają wygodną jazdę jednośladem. Zarzuty te potwierdziło badanie planografem, czyli urządzeniem rejestrującym nierówności. Swoje zastrzeżenia co do jakości szlaku zgłaszali także działkowicze, dla których w wielu wypadkach rower jest podstawowym środkiem transportu w drodze do ogrodu. Pani Alicja, rowerzystka, choć sama codziennie tamtędy nie jeździ, to uważa, że z uwagi na wysoki koszt realizacji przedsięwzięcia takich budowlanych niedoróbek być nie powinno.

Władze miasta zabiegały u wykonawcy ścieżki, aby ją poprawił. Starania te wreszcie zakończyły się sukcesem. Podczas spotkania, które odbyło się wczoraj, 22 maja, prezydent Andrzej Kaczmarczyk, Jarosław Borecki, dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku i Maciej Konopka, szef gdyńskiego oddziału firmy Strabag omówili wykonanie poprawy ścieżki rowerowej wzdłuż alei 3 Maja. Roboty mają być wykonane maksymalnie w ciągu dwóch tygodni. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach. „Na początku przyszłego tygodnia na teren ten powinna wejść ekipa i dokonywać poprawek. W połowie czerwca powinna już funkcjonować ścieżka – gotowa, z naniesionymi poprawkami, taka, z której będą mogli cieszyć się rowerzyści i rolkarze” ‒ poinformowała Malwina Noetzel-Wszałkowska z biura prasowego prezydenta Słupska.

a naprawę ścieżki rowerowej Słupsk nie zapłaci ani złotówki. Koszty prac poniesie wykonawca w ramach gwarancji. Mamy nadzieję, że po naprawie z nawierzchni będą zadowoleni wszyscy rowerzyści. Również ci, którzy nie muszą jechać korzystając jedynie ze swoich sił.

źródło: http://www.kanal6.pl/newsID=10500,stronaID=32,preview=2/

Udostępnij.