Ma się zmienić otoczenie wokół słupskiego akwaparku / fot. M.Wirkus

Ma się zmienić otoczenie wokół słupskiego akwaparku / fot. M.Wirkus

Mimo że prezydent Kobyliński nie dogadał się z Radą Miasta w sprawie większego dofinansowania budowy akwaparku – na budowie basenu ma się budować. Tym razem w osobnych przetargach ma być wybrana firma, która dokończy zagospodarowanie terenu wokół obiektu oraz przedsiębiorstwo, które ma położyć nowy dach, wstawić okna i dokończyć elewację budynku. O tym, kto wykona te prace i za ile, mamy dowiedzieć się w ciągu kilku najbliższych dni.

Budowę parku wodnego słupski magistrat wstrzymał na początku ubiegłego roku. Od tego czasu urzędnicy miejscy starają się dokończyć obiekt, ale bez skutku. Miasto musiało dwa razy unieważnić przetargi na inwestycję, bo oferowana cena skończenia budowy przekraczała znacznie 17 milionów złotych, które Słupsk posiada na ten cel, a miejscy radni nie zgodzili się na zwiększenie budżetu inwestycji. Teraz ratuszowi urzędnicy starają się zrealizować przedsięwzięcie na raty.

Na pierwszy ogień poszło zagospodarowanie księżycowego krajobrazu wokół niedokończonej budowli. Planowane są prace związane z przygotowaniem trawników, oświetlenia, położeniem dróg i częściowo – instalacją ogrodzenia. „Są to roboty, które trzeba wykonać, mówiąc kolokwialnie, pod klucz. Wpłynęły cztery oferty. Najwyższa opiewa na ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych, najniższa – 2,24 miliona. Jedna firma jest ze Słupska, pozostałe z regionu – znane nam, ponieważ startowały we wcześniejszych przetargach” ‒ powiedziała dziennikarzom Kanału 6 – Malwina Noetzel-Wszałkowska z biura prasowego prezydenta Słupska.

Po otwarciu kopert wszystkie oferty zostaną szczegółowo sprawdzone, aby wybrać spośród nich najkorzystniejszą. Dokonanie wyboru nowego wykonawcy pierwszego etapu dokończenia inwestycji i przedstawienie go opinii publicznej zaplanowane jest na piątek, 23 maja.

Niemal jednocześnie z przetargiem na zagospodarowanie terenu wokół budowli słupski ratusz szukał firmy, która wykona prace w samym budynku. Do takich robót budowlanych słupscy radni zobowiązali prezydenta miasta specjalną uchwałą. W zakresie prac znajdzie się przede wszystkim wykonanie zadaszenia obiektu, położenie elewacji oraz zainstalowanie kompletnego oszklenia. Otwarcie kopert na wykonawstwo tych właśnie zadań odbędzie się prawdopodobnie jutro, 21 maja.

Na dokończenie budowy parku wodnego Słupsk dysponuje 17 milionami złotych. Jeszcze miesiąc temu prezydent miasta domagał się od rajców przyznania kolejnych 17 milionów na dokończenie budowli. Po ogłoszeniu przetargów na wykonanie zaległych prac na budowie oraz zagospodarowanie okolic parku wodnego urzędnicy spodziewają się, że z miejskiej puli pieniędzy jeszcze zostanie.

źródło: http://www.kanal6.pl

Udostępnij.