Teren na którym powstanie Street Workout Park / fot. M.Wirkus

Teren na którym powstanie Street Workout Park / fot. M.Wirkus

Już niedługo ruszą roboty budowlane związane z wykonaniem Parku Street Workout w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. To pierwszy z projektów który się materializuje z ramienia Budżetu Obywatelskiego 2014 w Słupsku.

Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na wykonanie parku. Złożono dwie oferty – najprawdopodobniej wybrana zostanie firma Müller Jelcz – Laskowice sp. z o. o.. Koszt budowy zaoferowany przez tą firmę to nieco ponad 180 tys. zł.

Zakres robót który czeka na wykonawcę to wykonanie bezpiecznej nawierzchni na terenie Parku, dostawę i montaż urządzeń i elementów Parku Street Workout, dostawę i montaż elementów małej architektury, wykonanie i montaż wiaty, wykonanie tablicy z regulaminem obiektu oraz jej montaż.

Street Workout Park powstanie w Parku Kultury i Wypoczynku na terenie wyspy pomiędzy rzeką Słupią a Kanałem Młyńskim – między kładkami nad kanałem i rzeką.

Przykładowy zestaw Workout firmy Müller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o. / źródło: http://www.muller.com.pl

Przykładowy zestaw Workout firmy Müller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o. / źródło: http://www.muller.com.pl

Müller Jelcz – Laskowice sp. z o. o. powstała w 1993 r. Od początku produkowała najwyższej jakości galanterię betonową outdoorową dla sportów betonowe stoły do ping-ponga, skateparki, piłkarzyki betonowe oraz wyposażenie boisk sportowych w wersji wandalo-odpornej, np. kosze do koszykówki w całości ze stali z tablicami z kratownicy stalowej i majtkami z łańcucha, stalowe bramki kratowe. Firma poszukiwała nowych obszarów zbytu podejmując szybko produkcję wandalo-odpornych urządzeń placów zabaw. W obszarze sportu wprowadziła na rynek polski w 1999 pierwsze na świecie siłownie outdoor. W aspekcie zastosowania obciążenia podczas ćwiczenia i kontrolowanego, spowalnianego ruchu powrotnego zdrowego dla mięśni i stawów ćwiczącego nasze siłownie outdoor do dziś nie maja godnej konkurencji na świecie. Naturalną koleją rzeczy że firma Müller nie pozostała długo ślepa na nowe, dynamicznie rozwijające się formy aktywności fizycznej naszej drogiej młodzieży jak parkour&street workout parki. – opowiedział nam Marcin Janik z firmy Müller Jelcz – Laskowice sp. z o. o.

materiał TV Słupsk z 2013 roku

Udostępnij.