gramofon

Super, jak można posłuchać czegoś za darmochę i nie martwić się przy tym, czy aby nie łamie się prawa.

Novika nazywana jest królową polskiej muzyki klubowej. Chociaż ją samą określenie „królowa” bardzo bawi, to ja (jako jej wierny poddany) zgadzam się z tym w 100%. Artystka tuż przede majówką podzieliła się ze słuchaczami remiksem Mosslipa do singla „Safest”. Utwór jest bardzo energetyczny, nogi same rwą się do tańca. To nie koniec darmowej muzyki od Noviki. Kilka dni później udostępniła utwór nagrany z Inventem. Stylistycznie różni się od wcześniejszego utworu, ale przy obu można się świetnie bawić.

Kolejny utwór za free należy do Patryka Niedzieli. Bardzo lubi dzielić się darmowymi utworami ze swoimi słuchaczami. Ten młody muzyk nie zamyka się w jednym gatunku muzycznym, to co tworzy jest ściśle związane z nowinkami w muzyce elektronicznej. Bardzo polecam śledzenie poczynań tego chłopaka, ponieważ jest bardzo zdolny i na pewno jeszcze namiesza na polskiej scenie elektronicznej.

Grupa Last Robots to kolektyw dj’ski. Jego członkami są Igor Fleiszer i Norbert Borzym. Ten drugi prowadzi audycję kluboteka w Polskim Radiu „Czwórka” w sobotę między 21 a 00. Prezentuje tam to, co najciekawsze w muzyce tanecznej. Last Robots co miesiąc udostępniają darmowe mixtapy z tym co najnowsze i najlepsze w muzyce elektronicznej. Mixy w sam raz na domówkowe party.

Mam coś jeszcze dla tych, którzy lubią miłe, spokojne dla ucha dźwięki. Są to mixtury Mlewapa. Ukazują się od 2010 rok, a więc dla osób, które dopiero co o nim usłyszały, jest sporo do nadrobienia. A to co pisze sam autor o swoich mixturach na profilu facebookowym: ”Mixtura to cykliczna, selektywnie dobrana i sporządzona kompozycja z przeróżnych utworów słowno – muzycznych. Ta Mixtura nie powoduje skutków ubocznych, acz może spowodować niezwykły uśmiech na twarzy…Z natury ma działanie kojące. Stosowanie zalecamy oczywiście douszne. Szukam idealnych melodii, perfekcyjnych bitów oraz niebagatelnych głosów. Mixtura jest efektem tych poszukiwań.”

https://soundcloud.com/mlewap/mixtura-3-2

eR

Udostępnij.