Fabryka Scania Słupsk / fot. M.Wirkus

Fabryka Scania Słupsk / fot. M.Wirkus

Nie 200 jak zapowiadano ale 146 osób zostało zwolnionych ze słupskiej fabryki autobusów firmy Scania. Przyczyną zwolnień miała być duża konkurencja na rynku autobusów. 

Z powodu wzmożonej konkurencji oraz presji cenowej musimy ograniczyć liczbę pracowników. To niełatwa decyzja, ale niestety jest konieczna, aby fabryka w Słupsku przetrwała w dłuższym okresie czasu” – stwierdził w komunikacie podanym w marcu 2014 prezes Scania Production Słupsk Peter Bjoerk.

Głównie zwolniono z działu montażu, logistyki i administracji. W kwietniu br. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowało się 30 byłych pracowników słupskiej fabryki, ale już w maju do dzisiaj 40 kolejnych – powiedział w wypowiedzi dla Radia Słupsk – zastępca dyrektora urzędu Paweł Kądziela.

Mniejsze zwolnienia mogą być spowodowane  tym że słupska fabryka wykona część zamówienia dla dwóch norweskich firm. W Słupsku w tym roku powstanie 96 szt. autobusów SCANIA CITYWIDE oraz SCANIA OMNICITY (przegubowe). (Więcej tu: http://gryf24.pl/2014/04/08/scania-nowym-zamowieniem-bedzie-zwolnien/ )

źródło: Radio Słupsk

 

Udostępnij.