Słowiańskie Biwaki w Sobótce

Słowiańskie Biwaki w Sobótce

Nowe, ciekawe miejsce w naszym regionie. Reaktywację przeżywa ośrodek wypoczynkowy Sobótka. Będzie tam można uczestniczyć w biwakach z żywymi lekcjami historii o Słowianach. Nie zabraknie muzyki oraz motocykli.

Ośrodek Sobótka znajduje sie zaledwie 25 kilometrów od Słupska przy jezierze Obłęskim koło Kępic. Od kilku miesięcy ma nowych dzierżawców, którzy chcą ożywić urokliwe miejsce. Jednym z pomysłów na to są słowiańskie biwaki.

– Wszystkie nasze propozycje podobnie jak ta związane są mocno z naszymi zainteresowaniami – mówi Dariusz „Basior” Basiński. – Jedną nich są właśnie biwaki z żywymi lekcjami historii. Nauczyciele często zastanawiają się gdzie jechać z klasą, aby młodzież się nie nudziła.

Nowi właściciele zapewniają że młodzież na pewno się nie będzie nudziła. W słowiańskich biwakach pokażą jak wyglądało życie na terenach Polski jeszcze przed chrztem. Chętni będą mogli na przykład piec podpłomyki lub strzelać z łuku. W ośrodku odbywać się będą także imprezy o charakterze słowiańskim. Jedną z nich, 20 czerwca z okazji Dni Kępic odbędzie się inscenizacja święta Kupały.

W Sobótce od kilku lat organizowane są zloty motocyklowe, tych także nie zabraknie. – Przede wszystkim jesteśmy motocyklistami i zloty na naszym terenie organizujemy od kilkunastu lat – dodaje Tomasz „Czosnek” Częścik. – Tak będzie i w tym roku. W dniach 16-18 maja robimy XV Pomorskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego. Impreza będzie połączona z przeglądem kapel Rock nad Wieprzą.

Ośrodek Sobótka z uwagi na bliskość jeziora to także doskonałe miejsce dla wypoczynku rodzin na łonie natury. Przy ośrodku funkcjonuje jedno z nielicznych śródlądowych miejsc do kąpieli. Jezioro jest także atrakcyjnym łowiskiem wędkarskim, a pobliskie lasy obfitują w grzyby.

Udostępnij.